Kahramanmaraş’ın trafiğine çözüm

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini büyük ölçüde rahatlatması beklenen Çukurova Anadolu Lisesi Katlı Kavşak Projesi çalışmalarına başladı

Kahramanmaraş’ın trafiğine çözüm
Kahramanmaraş'ta Çukurova Anadolu Lisesi Katlı Kavşak Düzenleme Projesi kapsamında çalışmalar başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kentin trafiği açısından önemli bir düğüm noktası olan bölgede sorunu çözeceklerini söyledi. Başkan Erkoç, "Şehrimizin kuzey bölgelerini güneye taşıyan, batı bölgelerini doğuya taşıyan bir kavşak burası. Kuzey-güney aksında çok önemli bir geçiş noktası" dedi. Yapılan hizmetlerde vatandaşların çok büyük desteğini gördüklerini ifade eden Başkan Erkoç, "Onların bize gösterdiği teveccüh, moral ve motivasyon açısından bizim için çok önemli. Marifet iltifata tabidir. Vatandaşlarımızın desteği ile bu hizmetlerimizi yapmaktayız. İnşallah 2018 yılının sonuna kadar Kahramanmaraş'ın onlarca yıldan bu yana konuşulan trafik problemini çözmüş olacağız" diye konuştu. Kuzey Çevre Yolu'nun tamamlanmasıyla trafiğin önemli bir kısmının oraya aktarılacağını anlatan Başkan Erkoç, "Şehrin güneyinden kuzeye özellikle de Kanlıdere bölgesinde Sarayaltı Caddesi'nde çalışmalar yapıyoruz. Kayseri ve Gaziantep yollarında yeni kavşaklar geliyor. Biz projelerini yaptık verdik, üç tane yeni kavşak. O da inşallah Karayolları ile beraber ihale edilecek. Bu çözümlerle Kahramanmaraş'ımızı ulaşımı en rahat şehir haline getireceğiz" şeklinde konuştu.

HAFİF RAYLI SİSTEM
Toplu taşıma konusunda da çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Erkoç şöyle konuştu: Hafif raylı sistemle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Toplu taşımada otobüse dönmüştük, şimdi de hafif raylı sistemle alakalı çalışmalarımız başladı.
BİZE ULAŞIN