Su sattığı sokaklara madalya ile döndü

Mersin’de ailesine maddi katkı sağlamak için su satarken keşfedilen 15 yaşındaki Muhammet Saçlı, Yıldız Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası’nda üçüncü oldu

Su sattığı sokaklara madalya ile döndü
Mersin'de, su satarken kollarının uzunluğu nedeniyle dikkati çekip boks hayatına adım atan 15 yaşındaki Muhammet Saçlı, Yıldız Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası'nda 48 kiloda üçüncülük elde ederken, başarısını su sattığı sokaklarda düzenlenen tura katılarak kutladı. Isparta'da şubat ayında düzenlenen Türkiye Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası'nda elde ettiği birinciliğin ardından, kendisine Avrupa hedefi koyan Muhammet, Bulgaristan'ın Albena kentinde yapılan Yıldız Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası'na katıldı ve bronz madalya elde etti. Şampiyonanın ardından kente gelen genç sporcu, kazandığı başarıyı şehir turu atarak kutladı. Muhammet, boksa başlamadan önce su sattığı sokaklardan bu sefer başarılı bir sporcu olarak geçmenin gururunu yaşadı. Muhammet Saçlı, Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yaptım. İnşallah daha nice madalyalar ve şampiyonluklar kazanacağım" dedi. Türkiye Boks Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Mustafa Oral da Muhammet'in Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri'ne (TOHM) bağlı olimpik bir sporcu olduğunu hatırlatarak, şampiyonalarda asıl amaçlarının olimpik başarı yakalamak olduğunu ve bunu da başardıklarını kaydetti. Şampiyonanın Muhammet için bir başlangıç olduğunu vurgulayan Oral, "Şampiyona Muhammet için çok büyük bir tecrübe oldu. Sadece Rusya, Ukrayna ve eski Sovyetler Birliği'ni içeren bir turnuvaydı aslında. Bu nedenle zorlandı biraz ama yılmayacaktır. Önünde daha nice şampiyonalar var" değerlendirmesinde bulundu.

FAVORİYDİ, ÜÇÜNCÜ OLDU
Oral, Muhammet'in turnuvada altın madalya hedeflediğini anlatarak, şu ifadeleri kullandı: Muhammet Saçlı orada altın madalyanın en büyük favorisiydi. Üçüncülük nedeniyle biraz buruğuz ama Muhammet'in tecrübe sahibi olması bizi mutlu etti. Şampiyona bizim için güzel geçti. Muhammet, Türkiye'deki 5-6 sporcunun içerisinde olimpiyatlarda ülkemizi teslim edecek en büyük adaylardan birisi. Muhammet, ülkemizin ve Mersin'in gururudur.
BİZE ULAŞIN