151 kilodan 80 kiloya düştü

Aşırı kilolarından dolayı öğrencilerine verimli olamadığı için mide ameliyatı sonucunda 151 kilodan 80 kiloya düşen resim öğretmeni Yeliz Gümüşay, “Kilometremi sıfırladım. Hayata yeniden başladım” dedi

151 kilodan 80 kiloya düştü
Çocukluğunda yaşadığı hastalıklardan dolayı kilo kontrolünü kaybeden 15 yıllık resim öğretmeni Adanalı Yeliz Gümüşay (40), midesini küçültmesi sonucu 151 kilodan 80 kiloya düştü. Kilosundan dolayı öğrencilerinin bakışlarından mutsuz olduğunu anlatan Gümüşay, "Kilolarımdan dolayı öğrencilerime verimli olamıyordum. 2 yıl önce ailemin de habere olmadan ameliyat oldum. Şimdi çok mutluyum. Öğrencilerim benimle fotoğraf çektirmek için yarışıyor. İstediğim her şeyi giyebiliyorum. Yeni bir hayata adım attım. Kilometremi sıfırladım" dedi.
Aşırı kilolarından dolayı ciddi sorunlar yaşayan, sosyal hayata katılamayan ve hayata küsen resim öğretmeni Yeliz Gümüşay, 2 yıl önce mide ameliyatı olmaya karar verdi. Gümüşay, ailesine dahi haber vermeden Op. Dr. Erdal Cücük'e ameliyat oldu. Başarılı geçen mide ameliyatı sonucunda 151 kilodan 80 kiloya düştü. Yeni yaşamına "merhaba" diyen resim öğretmeni Gümüşay, bu arada sporunu da aksatmadı. Başta yüzme ve bisiklet sporu yapan Gümüşay, ayrıca çok sevdiği fotoğraf makinesini de elinden düşürmemeye başladı.

"YENİDEN DOĞDUM"
Ameliyattan sonra özgür yaşamaya başladığını söyleyen Yeliz Gümüşay, "Aşırı kilolarımdan dolayı yürüyemiyordum. Sosyal hayatım tamamen bitmişti. Uyku apsesi rahatsızlığım vardı her an ölümle burun burunaydım. Elbise bulmakta bile zorlanıyordum Annem elbise diktirmek için 2 boy kumaş alıyor özel olarak diktiriyordu. Derslerde öğrencilerime verimli olamıyordum. Artık dayanacak gücüm kalmamıştı. Ailemin haberi olmadan mide ameliyatı oldum. Sanki yeniden doğmuş gibiyim. Aşırı kilolarımdan kurtuldum ve 70 kilo verdim" diye konuştu.
Mide ameliyatının "Mucize" olmadığını da vurgulayan Gümüşay, "Ameliyattan sonra bilinçli beslenmelisiniz. Uykunuzu düzene sokmalı, sürekli spor yapmalısınız. En önemlisi ise doktorunuzu çok iyi seçmelisiniz. Artık ben ölüm korkusu yaşamıyorum. Yüzmemi aksatmıyor, sürekli bisiklet sürüyorum. Sosyal hayatım düzenli. En önemlisi ise öğrencilerimin bana bakış açıları değişti. Beni bir mucize gözüyle olarak görüyorlar. Hatta bana 'Manken gibi oldunuz öğretmenim" diyerek fotoğraf çektirmek için yarışıyorlar. Hayata yeniden başladım. Kilometremi sıfırladım" dedi.

ESKİ KIYAFETLERDEN ÇOCUKLARA ELBİSE
Ameliyattan sonra 80 kiloya düşen öğretmen Yeliz Gümüşay, eski kıyafetlerini atmak yerine onlardan çocuk elbiseleri yaptı. Bir yakının yardımıyla yaptıkları çeşit çeşit kıyafetleri çocuk yurduna teslim etti.

"BİZ MİDEYİ DEĞİŞTİRİYORUZ"
Resim öğretmeni Yeliz Gümüşay'ın mide ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Erdal Cücük, "By pass, kalça kemiği protezi ameliyatları bundan daha risklidir. Burada en büyük sorumluluk hastaya düşüyor. Biz sadece mideyi değiştiriyoruz, beyninizi siz değiştireceksiniz. Biz sadece midenin iştah kısmını alıyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN