Pediatrik KİT’te pastalı kutlama

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakli Ünitesi’nde bugüne kadar çocuklarda çeşitli kan hastalıkları rahatsızlıklarında 200 başarılı nakle imza atıldı

Pediatrik KİT’te pastalı kutlama
Kemik iliği naklinde Türkiye'nin sayılı merkezlerinden biri olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakli Ünitesi'nde bugüne kadar çocuklarda çeşitli kan hastalıkları rahatsızlıklarında 200 başarılı nakle imza atıldı. 200'üncü başarılı nakil için klinikte görevli akademisyen doktor ve diğer personeller pasta keserek kutlama yaptı. Emekli Prof. Dr. Atilla Tanyeli tarafından 1992 yılında kurulan merkez, 2013 yılından itibaren 4 yataklı yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Aynı zamanda Balcalı Hastanesi Pediatrik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı da olan Prof. Dr. İbrahim Bayram Başkanlığında Prof. Dr. Serhan Küpeli, Doç. Dr. Gülay Sezgin, Koordinatör Uzman Hemşire Gül İnan ve Sorumlu Hemşire Zeynep Altıntop'tan oluşan ekip tedavi nakil ve nakil sonrası takipleri de tamamen ücretsiz olarak yapıyor.

BÖLGENİN TEK MERKEZİ
10 yaşında Talasemi yani Akdeniz Anemisi olan "C.Ç" isimli hastaya yapılan 200'üncü, başarılı kemik iliği nakli için minik bir tören düzenlendi, pasta kesildi ve "C.Ç" nin izole odası önünde günün anısına fotoğraf çekildi. Prof. Dr. İbrahim Bayram, merkezin kamu ve özel sektörde hizmet veren sağlık kuruluşları arasında Türkiye'nin sayılı, Güney Doğu ile Doğu Akdeniz Bölgesi'nin tek merkezi olduğunun söyledi.
BİZE ULAŞIN