İkinci denemesinde depoları küle çevirdi

Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde 18 depoyu küle çeviren yangının kundaklama sonucu çıktığı belirlendi. Kundakçının ikinci denemesinde yangını çıkarması kameralara yansıdı

İkinci denemesinde depoları küle çevirdi
Mersin'in Tarsus ilçesindeki Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde, kasaların depolandığı bölümde çıkan yangında 18 depo küle döndü. Yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu söndürüldü. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı yangının kundaklama sonucu çıktığı tespit edildi. Bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bir kişinin sabaha karşı 03.00 sıralarında depolardaki kasaları yaktığı görüldü. Yangın, dün sabaha karşı Gazipaşa Mahallesi'ndeki Tarsus Sebze Hali'nin depolar kısmında meydana geldi. Plastik meyve-sebze kasalarının saklandığı depolarda başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 araç ile yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, alevleri yaklaşık 2 saatte söndürebildi. Polis ve itfaiye ekipleri, depolarda hasara yol açan yangının çıkış nedeni belirlemek için güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bir kişinin sabaha karşı 03.00 sıralarında depolardaki kasaları yaktığı görüldü. Şüphelinin, ilk denemesinde tutuşturamadığı kasaları yeniden yakmaya çalışması kayıtlara yansıdı. Zanlının kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor.

KULLANILAMAZ HALE GELDİ
İtfaiye erlerinin yangını söndürmesinin ardından yapılan incelemede, 250 bin plastik kasanın saklandığı 18 deponun kullanılamaz hale geldiği ve depoların önünde park halinde duran bir TIR'ın dorsesinin de yandığı belirlendi.
BİZE ULAŞIN