‘Şehir kültürü yüksek marka kent olacağız’

Vali Mahmut Demirtaş Güney Adana Kalkınma Projesi’nin, kenti bir marka haline getireceğini ve güneydeki 66 mahallede şehirlilik bilinci yerleştireceğini söyledi

‘Şehir kültürü yüksek marka kent olacağız’
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında saha ekipleri ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nda bir araya geldi. Projenin değerlendirildiği toplantıya Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile saha ekipleri katıldı.

DÖNÜŞÜM HAREKETİ
Vali Demirtaş kentin prestij projesi olarak nitelendirdikleri Güney Adana Kalkınma Projesi'nin temelde 66 mahallede yaşayan vatandaşların şehir kültürüne entegresini sağlamayı, şehirlilik bilinci oluşturmayı amaçlayan, sosyal, ekonomik ve kültürel bir dönüşüm hareketi olduğunu söyledi. Demirtaş, "Güney Adana Kalkınma Projesi, bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel olarak kalkınmasını sağlamayı amaçlamaktadır" dedi. Tarihi, kültürü, sanatı, sanayisi, tarımı ve ticareti ile önemli bir yerleşim yeri olan Adana'yı, hep birlikte geleceğe hazırladıklarını vurgulayan Vali Demirtaş, "Bizler Adana'yı her anlamda marka şehir yapmak istiyoruz. Bunun için de gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Güney Adana'yı yeni baştan ilmik ilmik dokumak adına bu zorlu yola çıktık. Siz değerli saha ekiplerimizin çalışmaları ile başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum" diye konuştu.

ÖRNEK OLACAK
Vali Demirtaş, esnek ve dinamik bir yapıya sahip olan Güney Adana Kalkınma Projesi ile Adana'nın tarihine önemli bir not düştüklerini dile getirerek şunları söyledi: Yıllar geçse de bu projenin kendinden sonra yapılacak misallerine örnek olacağını biliyoruz. Güney Adana Kalkınma Projesi'nin kendinden önce yapılan emsallerinden en önemli farkı, Güney Adana'da topyekûn bir kalkınmayı amaçlamış olmasıdır.
BİZE ULAŞIN