Hal kundakçısı ısınmak istemiş

Hal kundakçısı ısınmak istemiş

Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde yangın çıkaran Mehmet Türk yakalandı. Zanlı ısınmak için birkaç kasa yakıp uyuyakaldığını, uyandığında da panikleyip kaçtığını söyledi

Mersin'in Tarsus ilçesindeki Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde kasaların depolandığı bölümde çıkan yangın büyük hasara yol açtı. Depoları yaktığı belirlenen Mahmut Türk'ün ilk ifadesinde hale ısınmak için gittiğini ve depoların olduğu bölüme giderek ateş yaktığını söylediği öğrenildi. İfadesine göre bir süre sonra alkollü olduğu için sızarak uyuya kalan Mahmut Türk, uyandığında deponun alev aldığını görünce panikleyerek duvardan atlayıp kaçtı.

18 DEPO YANDI
Olay önceki gün sabaha karşı meydana geldi. Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde boş kasaların konulduğu depoların bulunduğu alanda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, 18 depoya sıçradı. Binlerce plastik boş kasanın bulunduğu alandaki yangını, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus itfaiye ekipleri, uzun uğraşlar sonucu söndürdü. Tarsus Sebze ve Meyve Hal Komisyoncuları Derneği Başkanı Mehmet Can, haldeki 18 depoda binlerce plastik kasanın bulunduğunu belirtti. Polis ve itfaiye ekipleri, depolarda hasara yol açan yangının çıkış nedeni belirlemek için güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bir kişinin sabaha karşı 03.00 sıralarında depolardaki kasaları yaktığı tespit edildi. Polis ekipleri, depoyu yakan kişinin Mahmut Türk olduğunu belirledi. Ekipler Mahmut Türk'ü Öğretmenler Mahallesi'nde bulunan botanik bahçede gözaltına aldı. Zanlı daha sonra çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN