Adana'da 3 bin 734 kişiye ceza

Adana'da trafik kazalarını önlemek amacıyla, yürütülen denetim ve eğitim faaliyetlerine rağmen, emniyet kemeri kullanımının istenen ölçüde olmadığı, bu yılki denetimlerde 3 bin 734 araç sürücüsü ve yolcuya emniyet kemeri kullanmadıkları için toplam 354 bin 730 TL ceza uygulandığı bildirildi.

Adana'da 3 bin 734 kişiye ceza

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, emniyet kemeri kullanımının, kaza sonucu ölümleri ve yaralanmaları yüzde 65 oranında azalttığı hatırlatıldı. Oluşan kazalarda bu denli önemli bir unsur olan emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılabilmesi için eğitim faaliyetleri ile bilinç düzeyinin arttırılması, denetim faaliyetleri ile algılanan yakalanma riski duygusunun oluşturulması gerektiği belirtilen açıklamada şöyle dendi:
"Trafik hizmetlerinde görevli personelimizce yapılan denetimlerin yanı sıra, KGYS, EDS ve PTS görüntü tespit sistemleri üzerinden, emniyet kemeri kullanılmaması başta olmak üzere, diğer trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen sürücü ve yolculara, yasanın öngördüğü müeyyideler uygulanmaktadır. 2017 yılında yapılan denetimlerde 3 bin 734 araç sürücüsü ve yolcuya emniyet kemeri kullanmadıkları için toplam 354 bin 730 TL para cezası uygulanmıştır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, ölüm ve yaralanmaların azaltılması yönünde emniyet kemeri kullanımının arttırılması için KGYS, EDS ve PTS kayıtları üzerinden ve ekiplerimizce yapılan denetimler arttırılarak devam edecektir."

BİZE ULAŞIN