Afşinli kadınlara girişimcilik ödülü

Emeklerini üretime dönüştüren Afşinli 2 kadın, Mikro Girişimci Ödülleri yarışmasında dereceye girdi. İmmi Kuşkaya ve Gülay Özgül, aldıkları mikro krediyle üretime başladı

Afşinli kadınlara girişimcilik ödülü
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde iki kadın girişimci, Citibank'ın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile düzenlediği "Mikro Girişimci Ödülleri" yarışmasında ödül aldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Koordinatörü Ayşe Deniz, aldıkları kredilerle emeklerini üretime dönüştüren İmmi Kuşkaya ve Gülay Özgül'ü ziyaret etti.

750 TL KREDİ
Mikro kredi sayesinde kadınların kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendiğini belirten Deniz, çalışan kadının her zaman kazandığını vurguladı. Mikro krediden 750 lira kredi alarak ev tarhanası yapmaya başlayan İmmi Kuşkaya, mikro krediden aldığı kredi ile ilk olarak el işi yaptığını ardından da tarhana yapıp satmaya başladığını söyledi.

İŞİNİ BÜYÜTÜYOR
İşin temelini 3 bin lira kredi alarak oluşturduğunu dile getiren Kuşkaya, "Bu işi ben yapıyorum ama tüketebilir miyim diye endişeleniyordum. Önceden bakır kazanlarla yapıyordum tarhanayı, şimdi makine alıyorum. İşimi günden güne büyütüyorum" dedi. Gülay Özgül de düğün organizasyon işi yaptığını, binlerce kişi arasından ikinci olmanın büyük bir başarı ve onur olduğunu anlattı.
BİZE ULAŞIN