ERCAN ATALAY: Adana kadın basketbolu-2

ASKİ kadın basketbol takımı, kentte hafta sonları ailece izleyebileceğimiz tek salon kulübüdür

  • Güney
  • Salı 11.10.2017
ASKİ kadın basketbol takımımız şehrimizde faaliyet gösteren tek Süper Lig takımı ve hafta sonları ailece izleyebileceğimiz tek salon spor kulübüdür.
8 Ekim Pazar günü itibariyle Kadınlar Süper Lig müsabakaları başladı ve ASKİ ilk lig maçını oynadı. Hatay Büyükşehir Belediyesi kadın basketbol takımı ile Adnan Menderes Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmayı ASKİ 44-57 kaybetti.
ASKİ için kaybederken kazandı terimini kullanmak istiyorum. Fakat sadece kadro oluşumu ile ilgili eksiklikleri değil, neden hala yeni yapılan spor salonunda karşılaşmanın oynamadığı da bizleri düşündürüyor.
Yeni başkan, yeni yönetim, yıllarca Botaş ve Ceyhan Belediyespor'da yöneticilik tecrübesine sahip Haki Buhari ve ekibinin başarılı olacağına inanıyoruz. Çünkü Haki arkadaşımızın en önemli iki özelliği dürüst ve çalışkan olmasıdır. Haki Buhari'nin çözüm odaklı ve heyecanlı gibi görünen duruşunun altında sakinlik söz konusudur.
Bir Adanalı olarak ASKİ'nin yeni salonunda oynayacağı müsabakaları heyecanla bekliyorum. Kulüp içerisinde geçen yıldan kalma bir ekonomik kriz olduğunun farkındayız, fakat yeni yönetimin en kısa zamanda bunu aşarak kadroyu güçlendireceğrine inanıyorum.
ASKİ takımımızın şu anki kadrosu Süper Lig'de kalıcı olacak güçte değil, eğer ki yabancı oyuncu takviyesi yapılmazsa şehrimizde Kadınlar Süper Lig takımı kalmayacak.
Yeni salonunda, güçlü kadrosu ile ekonomik sorunlarına kalıcı çözümler getirilmiş, taraftarı ile bütünleşmiş ASKİ kadın basketbol takımımızı heyecanla bekliyoruz.
BİZE ULAŞIN