Kayıp köpeği için polise başvurdu

Lise öğrencisi Aleyna Altun, 8 gün önce kaybolan köpeğini bulmak için el ilanları bastırdı. Aleyna, can dostu Flafi hakkında bilgi sahibi olanların polise haber vermesini istedi

Kayıp köpeği için polise başvurdu
Adana'da 8 gün önce evden kaçan Flafi isimli Yorkshire Terrier cinsi erkek köpeğin sahipleri bulan kişilerin ödüllendirileceğini söyledi. Köpeklerinin bulunması için Adana Emniyet Müdürlüğü'ne başvurduklarını ve şehrin belirli yerlerine el ilanları asarak her yerde onu aradıklarını söyleyen 17 yaşındaki Aleyna Altun "7 yıllık köpeğimiz. Onu çok seviyoruz. Gören ya da bulunduğu yerden haberi olan lütfen polise haber versin" dedi.

EVDEN KAÇTI
Kabasakal mevkisi Cerentkent Villaları'nda oturduklarını söyleyen Aleyna Altun, 7 yıl önce yavru iken aldıkları köpekleri Flafi'nin, 4 Ekim günü evin kapısının açık olmasını fırsat bilerek sitenin bahçesine çıktığını oradan da yola çıkarak kayıplara karıştığını söyledi. Sevimli köpeklerini bulmak için 8 günden beri çalmadık kapı bırakmadıklarını anlatan Aleyna "O bizim için çok değerli" dedi. Evden firar eden Flafi'yi bulmak için ailece çaba sarf ettiklerini söyleyen Aleyna Altun, "Annem kanser tedavisi görüyor. Morale ihtiyacı var. Flafi'nin kaybolması onu çok üzdü. Kaybolduğundan beri gözyaşları dinmedi. O dışarıda yaşayacak bir köpek değil, lütfen bulan ya da bilgisi olan polise haber versin. Veteriner ve pet shoplara el ilanı astık. Bir an önce can dostumuza kavuşmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN