Ortaokul öğrencisi kazada can verdi

Ortaokul öğrencisi kazada can verdi
Adana'da Şehit Halit Yaşar Mine Ortaokulu 6'ıncı sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Muhammet Mustafa Çelik, bindiği otobüsten indikten sonra yolun karşısına geçerken Burak K. yönetimindeki 01 DIJ 76 plakalı pikabın çarpmasını sonucu ağır yaralandı. Küçük çocuk Muhammet Mustafa Çelik, kaldırıldığı özel hastanede yaşamını yitirdi. Sürücü gözaltına alınarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

KURTARILAMADI
Olay Merkez Seyhan ilçesi, 2000 Evler Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı'nda meydana geldi. Evden çıkan Muhammet Mustafa Çelik, minibüse bindi. Çelik, okuluna yaklaşık 300 metre uzaklıkta bulunan durakta indi. Minibüsün ön tarafına gelen ve yolu kontrol etmeyen Çelik, birden yola fırladı. Bu sırada, Burak K.'nin kullandığı 01 DIJ 76 plakalı kamyonet çocuğa çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan Çelik ağır yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan talihsiz öğrenci kurtarılamadı.

GÖZYAŞI DÖKTÜLER
Kaza sırasında küçük çocuğun sırtındaki çanta yola savruldu. Kazayı duyan Muhammet'in arkadaşları çantayı alıp okuluna götürdü. Çantanın etrafında toplanan küçük çocuklar, Muhammet'ten gelecek iyi haberi bekledi. Ancak bir süre sonra üzücü haberi duyan minik öğrenciler gözyaşlarına boğuldu. Muhammet Mustafa Çelik'in çantası daha sonra okul görevlileri tarafından alındı.

BİR HAFTADA ÜÇ KAZA
Bu arada Muhammet Mustafa Çelik'in yaşamını yitirdiği Bülent Ecevit Bulvarı'nda son bir hafta içinde üç yaralamalı kazanın meydana geldiği öğrenildi. Vatandaşlar, 4 okulun bulunduğu bölgede üst geçit olmaması nedeniyle kazaların meydana geldiğini söylediler.
BİZE ULAŞIN