Sigortacılar Osmaniye'de buluştu

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ve Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği (OSAD) tarafından düzenlenen 'Geleceğimizin Anahtarı Kimin Elinde' toplantısına farklı illerden 250 sigortacı katıldı.

Sigortacılar Osmaniye'de buluştu

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak Quick Sigorta Genel Müdürü Levent Uluçeçen ve TARSİM Genel Müdürü Cemil Yusuf Satoğlu katıldı.

Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Metin Sevmez, toplantının düzenlenmesinde katkısı ve emeği olan herkese teşekkür etti. OTSO Başkanı Murat Teke'nin konuşmasının ardından Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği'nin sunumu yapıldı. Vali Ömer Faruk Coşkun ise toplantının, Osmaniye'de sigorta acenteliğine farklı bir ivme kazandıracağına inandığını ifade ederek, "Önceleri pek kıymeti bilinmeyen ama her gün bilinçli bir şekilde kıymeti artan sigorta yaptırma anlayışının bugünlere gelmesinde çok büyük katkıları olan acentelere, bu acenteleri bir araya getirip ülkemiz insanını bu konuda nasıl bilinçlendirebiliriz, nasıl daha iyi hizmet edebiliriz anlayışında olan tüm acente birliklerine çok teşekkür ediyorum. Hayatın akışı içerisinde zaman zaman ortaya çıkan endişelerimizin büyük bir bölümünü gideren, ileride ortaya çıkabilecek riskleri şimdiden garanti altına almamızı sağlayan, verdiği güven duygusu ile maddi ve manevi olarak rahatlamamızı sağlayan, yaşam kalitemizi artıran sigorta aynı zamanda ekonomik kalkınma için olmazsa olmaz bir tasarruf kaynağıdır. Şu an kalkınmanın her türlüsünü gerçekleştirmek için canla başla çalışan ve 2023 hedefine doğru hızla ilerleyen ülkemizin sigortacılık alanında da üzerine düşeni gerçekleştireceğinden şüphemiz yoktur" diye konuştu.

TÜSAF Başkan Vekili Hanife Karamustafaoğlu TÜSAF'ın vizyonu ve misyonu hakkında bilgi verdi.

TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu ise tarım sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gelecekte doğal afetlerin artmasının ve hava koşullarının değişmesinin beklendiğini anlatan Satoğlu, bu etkenlerin de tarım sigortasını daha önemli hale getireceğini söyledi. Son yıllarda devlet ve özel sektör iş birliğiyle yapılan tarım sigorta modelinin tüm dünyada yaygınlaştığını dile getiren Satoğlu, "2015 yılında dünyada tarım sigortacılığının toplam prim üretimi 30 milyar dolar seviyesindeydi. Bunun 25 milyar doları devlet özel sektör iş birliğiyle oluşan modeller. TARSİM, bu modeller içinde en başarılı model olarak öne çıkıyor. Bu nedenle birçok ülkeye danışmanlık hizmeti veriyoruz" diye konuştu.

Quick Sigorta Genel Müdürü Levent Uluçeçen ise bir ülkenin ekonomisi ve kalkınması için sigorta sektörünün ve acentelerin çok önemli olduğunu vurguladı. Sektörde yılda 12 milyar liralık prim üretildiğini anlatan Uluçeçen, "Çok dar alanda çalışıyoruz. Ülkemizde 30 şirket var. Brezilya'da İngiltere'de bu rakam binlerle ifade ediliyor" şeklinde konuştu. Türkiye'de sigortacılık bilincinin daha çok yaygınlaştırılması gerektiğini dile getiren Uluçeçen, "DASK zorunlu olmasına rağmen şu an sigortalanma oranı yüzde 50. Trafik sigortası zorunlu olmasına rağmen 3 milyon araç halen sigortasız geziyor. Ülkemizde sigortacılığı yaygınlaştırmak zorundayız. Alacağımız çok yol var" dedi.

BİZE ULAŞIN