FETÖ’nün elemanları itirafçılara baskı yapıyor

Adana’daki davada tutuklu yargılanan polis Ahmet Dönmez, FETÖ’nün cezaevinde itirafçı olacaklara için baskı kurduğunu, “Bugün yarın çıkacağız” diyerek insanları kandırdığını söyledi

FETÖ’nün elemanları itirafçılara baskı yapıyor
Adana'da FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olmak, finans sağlamak' suçlarından 7,5 yıldan 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan tutuklu sanıklardan eski polis Ahmet Dönmez, cezaevinde FETÖ'cülerin itirafçı olunmaması yönünde baskı yaptığını, rüyalarla sanıkları kandırdığını anlattı. Elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 25'i tutuklu 104 sanığın yargılandığı davada müteahhit Tahir Acaroğlu, Birol Tekin ve Halim Tosunlu tutuklanmasına karar verildi. Adana Bölge Adliyesi'nde yapılan duruşmada ByLock kullandığı belirlenen 31 kişinin kiminle kaç kez görüştüklerine dair kayıtlar mahkemede okundu. Sanıklar, haklarındaki terör örgütüne üyelik suçlamasını kabul etmedi. Duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılan eski polis Ahmet Dönmez yapıya dair bildiklerini anlatacağını söyledi. FETÖ'nün insanları sürekli rüyalarla aldattığını, böyle bir terör örgütü ile anılmaktan da utanç duyduğunu söyledi.

BASKI YAPIYORLAR
Yapıya nasıl dahil olduğunu anlatan Dönmez, ByLock yüklediğini kabul etti. Dönmez, "ByLock üzerinden moraller yüksek tutulsun diye FETÖ firarisi olarak Kanada'ya kaçan Prof. Osman Özsoy'un yazıları gönderilirdi. Cezaevinde itirafçı olunmaması için FETÖ sanıkları baskı yapıp, küfür ediyor. Koğuşta sürekli 'Bugün yarın çıkacağız' diye rüyalar anlatıyorlar" dedi. Tutuklu sanıklar tahliyelerini talep etti. Savcı, tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamını, 10 kişinin ise tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Kamil Üzüm, Mehmet Şaşmaz, Mustafa Boğar, Mustafa Erhan Çetinus, Selim Aslan ve Bayram Ali Sivaslıoğlu'nun yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbiri ile tahliyesine, tutuksuz sanıklar Tahir Acaroğlu, Birol Tekin Ünaldı ve Halim Tosunlu'nun ise tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
BİZE ULAŞIN