Öğretmenlere özel eğitim programı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi, lisansüstü eğitim gören öğretmenlere yönelik uygulamalı ‘Nicel Veri Analizi Eğitimi’ programı başlattı

Öğretmenlere özel eğitim programı
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından lisansüstü eğitim gören öğretmenlere yönelik uygulamalı 'Nicel Veri Analizi Eğitimi' programı başlatıldı. Program kapsamında bilimsel araştırmaların tasarlanması sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve elde edilen verilere uygun istatistiksel testin gerçekleştirilerek raporlaştırılmasına yönelik uygulamalar yer alacak. Program ile ilgili bilgi veren HKÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ufuk Akbaş, "Tecrübelerimiz ve gözlemlerimiz bizlere nitelikli araştırmaların gerçekleştirilebilmesinde ilgili bilim dalına özgü, kuramsal temellere ve güncel gelişmelere hâkim olmanın yanında araştırma yöntemleri, veri analizi ve bulguların sunulması süreçlerinin de oldukça önemli birer yetkinlik olduğunu göstermektedir" dedi.

KATILIM SINIRLI SAYIDA
Etkinlikteki katılımcı sayısının 30 olması planlanırken katılımcılar, kamu veya özel kurumlarda çalışan öğretmenler arasından belirleneceği, başvuruda bulunan öğretmenler arasından, yüksek lisans veya doktora tez aşamasında olanlara ise öncelik verileceği bildirildi. Eğitimin 22-27 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirileceği, bilgi ve başvuru formuna "farabi2229.hku.edu. tr" adresinden ulaşılabileceği belirtildi.
BİZE ULAŞIN