Aşure Günü’nde fidan dağıttılar

Aşure Günü’nde fidan dağıttılar
Mersin'in Erdemli ilçesi Üzümlü Mahallesi'nde bereketin sembolü aşure etkinliği düzenlendi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 9 ihtiyaç sahibi aileye ceviz, badem, alıç, harnup, zeytin gibi gelir getirici fidan dağıtımı yapıldı. Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Muharrem ayı dolayısı ile gerçekleştirilen birlik beraberlik yemeği ile Aşure Günü'nün kutlu olması dileğinde bulundu.

"KÖYLÜ İLE ORMANCI BARIŞTI"
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu sayesinde orman ve köylüler arasındaki sıkıntıların tek tek çözüldüğünü ve çözülmeye devam ettiğini vurgulayan Avni Kula, "Eskiden orman ile köylüler adeta düşman gibiydi. Eğer köylünün malı ormana girdiyse hemen ceza kesilirdi. Köylü her şekilde ceza yediği için ormanları korumuyordu. Hazırlanan projeler sayesinde köylü ile ormancılar barıştı. Artık köylüler zarar değil fayda görüyorlar" dedi.

PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİLER
Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ise "Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçişin göstergesi olan '5 bin köye 5 bin gelir getirici fidan dikme' projemizin bir kısmını burada hayata geçiriyoruz. Buradaki amaç vatandaşlarımızın gelirini artırıp refah seviyesini yükseltmek ve onlara yerinde istihdam sağlayıp ülke ekonomisine katkı sunmalarını sağlamaktır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN