‘Gizli Tanık’ hesabının kullanıcısı tutuklandı

‘Gizli Tanık’ kullanıcı adıyla paylaşımlar yaparak bürokratları suçlayan Mustafa Göktaş, hakaret ve hedef gösterme suçlamasıyla tutuklandı

‘Gizli Tanık’ hesabının kullanıcısı tutuklandı
Mersin'de Twitter'da açtığı 'Gizli Tanık' kullanıcı adıyla, devlet yetkililerine yönelik hakaret içerikli paylaşımlar yapan gazeteci Mustafa Göktaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Twitter'da yeni bir fuatavni vakası oluşturmaya çalıştığı ileri sürülen 12 gün gözaltında sorgulanan Göktaş, terörle mücadele eden devlet yetkililerini hedef göstermekle suçlandı. Göktaş'ın, kendisini Meğmet Ağar'ın özel yetkilerle donattığı başdanışmanı olarak lanse ettiği de iddia edildi.

HAKARET PAYLAŞIMLARI
'Gizli Tanık' kullanıcı adıyla bir hesap açan ve o hesapla Mersin Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü, Büyükşehir Belediye Başkanı, Genel Sekreteri, birçok daire başkanı ve bürokrat hakkında hakaret içerikli paylaşımlarıyla gündeme gelen gazeteci Göktaş, 29 Eylül 2017'de polisin düzenlediği bir operasyonla yakalandı. Emniyet Müdürlüğü'nde 12 gün boyunca süren sorgusu sırasında FETÖ bağlantılarını reddeden Göktaş'a bazı eski polisler ve siyasetçiler tarafından enformasyon sağlandığı iddia edildi. DYP İlçe Başkanlığı yaptığı dönemde kendisini Genel Başkan Mehmet Ağar'ın 'Özel Yetkilerle Donattığı Başdanışman' olarak Mersin piyasasına pazarladığı öne sürülen Göktaş'ın, ÇETKODER Genel Başkanı sıfatıyla sık sık yurt dışına çıktığı ve FETÖ bağlantılı isimlerle görüştüğüne yönelik iddialar karşısında sessiz kaldığı ileri sürüldü. Attığı tweetlerde 'Ben Devletim' ifadesi sorulan Göktaş'ın, polis ve istihbaratla olan ilişkilerinden bahsettiği öğrenildi. Adliyeye sevk edilen Göktaş, 'Terörle mücadele eden devlet görevlilerine iftira ve hedef gösterme' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Mustafa Göktaş'ın kullandığı iddia edilen 'Gizli Tanık' Twitter hesabından, Mersin'deki bürokratlar hakkında hakaret içeren paylaşımlar yapıldığı görüldü.
BİZE ULAŞIN