Rıdvan’ın ölümü gizemini koruyor

Rıdvan’ın ölümü gizemini koruyor

Kaybolduktan 4 gün sonra evinden 25 km uzakta sulama kanalında cesedi bulunan Rıdvan’ın ölümünün üzerindeki sır perdesi duruyor

Adana'da satın aldığı muhabbet kuşunu ailesinin istememesi üzerine iade etmek için evden çıkan ve 4 gün sonra DSİ'ye ait sulama kanalında cesedi bulunan ortaokul 7'nci sınıf öğrencisi Rıdvan Parlarca'nın vücudunda dış müdahaleye rastlanmadı. Kesin ölüm nedeninin yapılan otopsi raporundan sonra çıkacağı öğrenilen küçük Rıdvan, Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi. Amca Şefik Parlarca, "Vücudunda dış müdahaleye rastlanmamış. Ama Rıdvan evinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bir yerde ölü bulunmasını bizi şüphelendiriyor" dedi.

"KARDEŞİN ASTIM OLABİLİR"
Olay 7 Ekim'de merkez Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre 12 yaşındaki Rıdvan Parlarca, kuş satıcısından muhabbet kuşu alarak eve geldi. Anne Makbule Parlarca, "Evde zaten muhabbet kuşu var. Küçük kardeşin Reyhan bronşit hastası, bu kadar kuş hastalığı astıma çevirebilir. Bu kuşları iade et" dedi. Ailesinin isteği üzerine kuşu geri vermek için bisikletine binen Rıdvan bir daha eve dönmedi. Çocuklarından haber alamayan Parlarca ailesi polise başvurdu. Aile ve polis her yerde küçük Rıdvan'ı ararken 11 Ekim'de Seyhan ilçesine bağlı Hadırlı Mahallesi 10058 Sokak'taki DSİ'ye ait sulama kanalında bir çocuk cesedi bulundu. Bulunan ceset otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 4 gündür kayıp olan Rıdvan Parlarcan'nın ailesine haber verildi. Çocuğun amcası adli tıp kurumuna gelerek teşhis için morga girdi. Çocuğun yüzü tanınmayacak halde olmasına rağmen amca çocuğu kâkülündeki sarı boyadan teşhis etti.

DIŞ MÜDAHALE YOK
Otopside yapılan ilk incelemede çocukta herhangi bir ateşli silah, bıçak yarası ve iple boğma izlerine rastlanmadı. Kesin ölüm nedeni yapılan otopsinin ardından çıkacağı öğrenilen küçük Rıdvan'ın suya düşerek boğulduğu tahmin ediliyor. Rıdvan, Kabasakal Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Rıdvan'ın saygılı, saf bir çocuk olduğunu söyleyen amca Şefik Parlarca, "Kimseyle bir derdi olmazdı. 1,5 yaşındaki kardeşinin hastalığının artmaması için kuşları geri vermek istedi. Bir daha da eve dönmedi. Biz evladımızı canlı ararken ölüsüyle karşılaştık ve yıkıldık" dedi. Yeğeninin yüzme bilmediğini söyleyen amca Parlarca, "En son cumartesi akşamı saat 7-8 gibi güvenlik kamerasında görülmüş. Biz sadece 'Gecenin o saatinde bu soğukta suda ne işi var? Cesedinin bulunduğu yer evinden 25 kilometre uzakta. O yaştaki çocuk Hadırlı Mahallesi'ni ne bilir?' diye düşünüyoruz. Vücudunda her hangi bir dış müdahale yok. Acaba suya düştü de yüzme bilmediği için boğuldu, kanalda sürüklenerek mi o kadar uzağa gitti, bilmiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN