Sosyal konutlar 1 yılda bitirilecek

Yüreğir Belediyesi’nin Atakent Mahallesi’nde dar gelirli aileler için inşa edeceği sosyal konutların temeli yakında atılacak. 639 konuttan oluşan dev proje 1 yılda tamamlanacak

Sosyal konutlar 1 yılda bitirilecek
Yüreğir Belediyesi, yüzlerce dar gelirli ailenin ev hayalini gerçekleştirmek için belediye tarihinin en büyük konut projesini hayata geçiriyor. Atakent Mahallesi'nde 40 dönüm üzerine inşa edilecek sosyal konut projesi özel konut projelerini aratmayacak çok sayıda donatı ve tesisi de içerisinde barındıran modern bir yaşam alanı olacak. Projenin 12 ayda tamamlanması planlanıyor. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, sosyal konut projesinin temelini önümüzde günlerde atacaklarını söyledi.

VATAN VE MİLLET AŞKIYLA
Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, projeyle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığına vurgu yaptı. 8 yıldır her hizmetin, her projenin millet aşkıyla yapıldığını belirten Çelikcan, "8 yıl önce yönetimi 130 milyon lira borçla devraldığımızda yatırım yapacak gücümüz yoktu. Kolları sıvayıp çalıştık, bir yandan borç ödedik, diğer yandan da ilçemizde 30 yılda yapılamayan yatırımı yaptık. Sosyal konut projemiz bu yatırımların en son halkası ve şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz en büyük, en kapsamlı proje olacak" dedi. 639 adet 2+1 konut, 17 dükkân ve ticari alanın yapılacağı projede, vatandaşın spordan oyuna birçok ihtiyacına yönelik sosyal ve spor donatıları da planlandı. Çocuklar için kreş, kapalı yüzme havuzu ile 5 dönüm üzerinde birçok spor etkinliğinin yapılabileceği kapalı spor salonu ve açık spor sahaları, bowling, satranç gibi oyun alanları yer alıyor. Açık otoparklarla birlikte, yeşil alanlar, süs havuzları, kamelyalar ve çocuk oyun grupları da projenin ön çıkan özellikleri arasında yer alıyor. 1990'lı yıllarda iç göç ve çarpık kentleşmenin getirdiği sorunları en fazla yaşayan Yüreğir, son 8 yılda gerçekleştirilen kamu ve yerel yönetim yatırımlarıyla makûs talihini değiştirdi. Birbiri ardına hayata geçen sosyal projelerle birlikte kentsel dönüşüm projeleri ilçeyi Adana'nın yükselen değeri haline getirdi. Seyhan Nehri kıyısında uluslararası otel zincirlerine ait iki büyük otel ve AVM yatırımları da özel sektörün bölgeye ilgisini artırıyor.
BİZE ULAŞIN