Hatay’da istihdamı canlandıracak proje

Hatay’ın yatırımcı kuruluşlarından Güngör Şirketler Grubu’nun karma projesi Güngör Ottoman City’nin yapımında 10 bin kişi çalışıyor. Proje bittiğinde 2 bin kişi daha istihdam edilecek

Hatay’da istihdamı canlandıracak proje
Hatay istihdamına büyük katkı sağlayan Güngör Şirketler Grubu, 2018 yılında yeni yatırımlara imza atmaya hazırlanıyor. Karma bir proje olan Güngör Ottoman City tamamlandığında ülke ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlanması hedefleniyor. Güngör Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Güngör, "2014 yılında başladığımız projede Ottoman AVM, ofis, otel karma projesi ile 963 konutluk termal residence projelerini hayata geçirdik. Mart ayında hizmete sunmayı umuyoruz" dedi.

170 BİN İŞ GÜCÜ
2014 yılının ağustos ayında 130 bin 59 metrekarelik arsa üzerinde yapımına başlanan Güngör Ottoman City'nin karma proje olduğunu belirten Güngör, "Ottoman AVM, ofis katı, otel ve devre tatil bulunmaktadır. Projenin 30 aylık döneminde 10 bin sigortalı personel ile 170 bin iş gücüne ulaştık. Yatırımımız devreye girdiğinde karma projemizde en az 2 bin personel istihdamı sağlanacaktır" diye konuştu.

PROJE YILI 2018
Yeni projelerle yatırımlara devam edeceklerinin müjdesini veren Güngör, "Simpaş Güngör Şirketler Grubu işbirliğiyle 3 bloktan oluşan 963 konutlu residence projesine 2018 yılında başlayacağız. Marka değeri yüksek bir okul ile de anlaşarak eğitim alanında da yatırım yapmayı planlıyoruz. Ayrıca gelişen bölgemiz içerisinde Güngör Kardeşler adı altında cami, aş evi ve taziye evi şeklinde planladığımız projeyi de 2018 yılında hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN