Ayşegül’ün tutkusu

Gaziantep’te doğuştan sağ bacağı olmayan Ayşegül Kuş, Ampute Süper Ligi’nde mücadele eden Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü erkek takımı ile futbol oynuyor

Ayşegül’ün tutkusu
Gaziantep'te doğuştan sağ bacağı olmayan Ayşegül Kuş, Ampute Süper Ligi'nde mücadele eden Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü'nün erkek takımında oynayarak, bu alanda başarılı olmak istiyor. Doğuştan sağ bacağı olmadığı için protez kullanan 22 yaşındaki Ayşegül, bir süredir ilgi duyduğu ampute futbola, Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü'nde başlamanın mutluluğunu yaşıyor. Kulübün kadın takımı olmadığı için yaklaşık 1,5 aydır erkek takımıyla antrenmanlara çıkan genç sporcu, kendini geliştirmek için haftada iki gün idmanlara katılarak ter döküyor. Takımla birlikte resmi maçlara da çıkabilmeyi hayal eden Ayşegül, müsabaka yönetmeliğinde değişiklik yapılması halinde bu alandaki ilk kadın sporcu olmayı hedefliyor.

HAYATIM DEĞİŞTİ
Ayşegül Kuş, doğuştan engelli olduğu için sporla çok fazla ilgilenemediğini ancak ampute futbola ilgi duyduğunu söyledi. Engelliler derneğine gidip gelirken Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü'nün ampute takımıyla tanıştığını ve antrenmanlara çıktığını dile getiren Kuş, "Futbola başladıktan sonra hayatım değişti. Bir şeyler yapabileceğimi düşündüm. Dünyada bir ilki gerçekleştirmek istiyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN