Medeniyetler Korosu Ankaralıları mest etti

Antakya Medeniyetler Korosu, bu yıl altıncısı düzenlenen ‘Başkent’te Hatay Günleri’ kapsamında verdiği konserle Ankaralılara unutulmaz anlar yaşattı

Medeniyetler Korosu Ankaralıları mest etti
Hatay'ın kültür zenginliğini, söyledikleri eserler ve yorum tarzlarıyla dünyaya tanıtan bir marka özelliği taşıyan Antakya Medeniyetler Korosu, bu yıl altıncısı düzenlenen Başkent'te Hatay Günleri kapsamında verdiği konserle Ankaralıları mest etti. Konsere Hatay Valisi Erdal Ata'nın yanı sıra Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Burhan Üstün, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekili Serkan Topal, Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, birçok kurum ve kuruluşun üst düzey yönetici ve temsilcisi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YAYMAN TEŞEKKÜR ETTİ
Konserin açılış konuşmasını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman yaptı. Hatay'ın dillerin, dinlerin ve medeniyetlerin şehri olduğunu belirten Yayman, "Kenti en iyi anlatacak unsur, Hatay Medeniyetler Korosu'dur. Mustafa Kemal'in '40 asırlık memleket düşman işgali altında kalamaz' güzel sözünde olduğu gibi sen, ben yok, biz anlayışıyla Hatay'ı ana vatana katan dedelerimizi ve isimsiz kahramanları şükranla anıyoruz" dedi.

HOŞGÖRÜNÜN BAŞKENTİ
Hatay'ın hoşgörünün başkenti olduğunu ifade ederek Vali Erdal Ata, "Hatay, binlerce yıl tarihi olan, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı inanç ve kültürlerin karşılıklı saygı ve hoşgörü içerisinde yaşadığı bir kenttir. Koroda her yaştan ve her meslek grubundan insanımız var. Biz insanların farklı dinde, farklı kültürde olsa da bir arada yaşayabileceğinin mesajını dünyaya vermek istiyoruz" dile konuştu.
BİZE ULAŞIN