Singapur Büyükelçisi Çağ’da konferans verdi

Çağ Üniveristesi’ne gelen Singapur’un Ankara Büyükelçisi Ashley Selverajah, “Üniversite gerçek bir kampüs. Teknolojiye yapılan yatırım imrendirici” dedi

Singapur Büyükelçisi Çağ’da konferans verdi
Ekonomik alanda yaptığı atılımlarla, gelişmiş ülkeler kategorisinde yer alan Singapur'un Ankara Büyükelçisi Ashley Selverajah, Çağ Üniversitesi'ne konuk oldu. Uluslararası İlişkiler Bölümü'nün davetlisi olarak gelen Selverajah, "Foreign Policy of a Small Country: Remaining Relevant in a Changing World" başlıklı konferans verdi. Konferansta, Singapur'un kurulduğu günden bu yana hızla gelişmekte olan ekonomik alt yapısına, sosyo-kültürel etkilerine, Türkiye ile olan uzun politik, ticaret ve dostane ilişkilerine değindi.

"DOĞUYA KAYIYOR"
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan ise Büyükelçi Selverajah'ı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Singapur'un ekonomik ve sosyal başarısı dünyanın zenginlik ekseninin batıdan doğuya kaydığının somut örneklerinden biridir. Çağ Üniversitesi öğrencileri ekonomi, girişimcilik ve yabancı dil alanlarında önemli başarılar elde ediyorlar. Avrupa'nın ilk yüz üniversitesi arasında yer almayı başardık. Singapur'la olan yeni işbirliğimiz sayesinde, öğrencilerimiz birikim ve becerilerini uluslararası platforma taşımaya devam edecekler" dedi.

"KAMPÜSE İMRENDİM"
Lütfi Bayboğan ve beraberindeki akademik heyetle üniversiteyi dolaşan Selverajah, "Çağ Üniversitesi'nin gerçek bir kampüs ve hatta yeşile çok ciddi önem veren bir kampüs üniversitesi olduğunu gördüm. Modern binaları çok etkileyici ve donanımlı. Teknolojiye yapılan yatırım imrendirici. Öğrencilerin İngilizce hakimiyetleri, kendilerine olan güvenleri, soru sorma teknikleri son derece başarılı ve donanımlı yetiştiklerinin göstergesi. Yönetimi ve akademisyenleri gerçekten kutlarım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN