Mersin’e Otomotiv Köyü kurulacak

MODER tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Otomotiv Güz Şenliği devam ediyor. MODER Başkanı Vahdettin Kılıç, Mersin’de Otomotiv Köyü projesini hayata geçireceklerini söyledi

Mersin’e Otomotiv Köyü kurulacak
Mersin'de Mersin Yetkili Otomotiv Satıcılar Derneği (MODER) tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Otomotiv Güz Şenliği başladı. Otomotiv tutkunlarının akın ettiği şenlik, 5 Kasım'a kadar sürecek. MODER Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vahdettin Kılıç, Mersin'de 'Otomotiv Köyü' projesini hayata geçireceklerini belirterek, "Otomotiv Köyü ile temel olarak Mersin'in çevre planı, çevre sağlığı, eğitim, iş gücü ve ekonomik değerleri gelişecek ve kentimize büyük bir katkı sağlayacaktır" dedi.

SON MODEL ARAÇLAR
Forum AVM'de başlayan şenlikte, MODER üyesi 14 satıcı ve 19 markanın son model araçları yer alıyor. 5 Kasım'a kadar sürecek olan şenlikte, araçlar çeşitli kampanyalarla satışa sunuluyor. Şenliğin açılış konuşmasını yapan MODER Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vahdettin Kılıç, MODER'in 2006 yılında Mersin'in ekonomik olarak ilerlemesine katkı sağlamak amacıyla kurulduğunu belirterek, bu amaç doğrultusunda Mersin'de yatırımlarını sürdürdüklerini söyledi.

KENTE KATKI PLANI
MODER olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek 'Otomotiv Köyü' projesini hayata geçireceklerini kaydeden Kılıç, "Otomotiv Köyü sadece ticaret kaygıları olan değil Mersin ve Mersinliler için geleceği düşünerek iyi planlanmış bir yaşam alanı olacaktır. Otomotiv Köyü ile temel olarak Mersin'in çevre planı, çevre sağlığı, eğitim, iş gücü ve ekonomik değerleri gelişecek ve kentimize büyük bir katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN