Çavuşlu Deresi’ne neşter vuruluyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 37 yıldan bu yana temizlik yapılmayan ve geçen yıl yaşanan sel felaketinde birçok vatandaşın mağduriyetine sebep olan derede ıslah çalışmalarını başlattı

Çavuşlu Deresi’ne neşter vuruluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 37 yıldan beri hiç temizlik yapılmayan ve geçen yıl Toroslar ve Akdeniz ilçelerindeki ev ve işyerlerinin su altında kalmasına neden olan Çavuşlu Deresi'nin ıslah çalışmalarını başlattı. Yapılan çalışmalar sayesinde yıllardır mağduriyet yaşayan insanların sorunları kısa bir süre sonra çözüme kavuşturulmuş olacak.

250 METRELİK ALAN
Önceden orta refüj olarak kullanılan kısımda, sel riskini en aza indirmek amacıyla, Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, hummalı bir çalışma sürdürüyor. Yıllar boyunca temizliği yapılmayan ve bu yüzden de pisliklerin artması ile taşkınlara yol açan Çavuşlu Deresi'nde toplam bin 250 metrelik bir alan temizlenecek. Çalışmalardan dolayı mutlu olduklarını açıklayan Gündoğdu Mahalle Muhtarı Abdulrahim Uysal, "Çavuşlu Deresi'nin ıslahıyla ilgili yapılan çalışmaları Gündoğdu, Siteler ve Mithatpaşa muhtarları olarak destekliyoruz. En ufak bir sel felaketinde özellikle bu taraflarda patlama yaşanıyordu ve mahallelerimizin bazı sokaklarını sel basıyordu. Buralar balçık haline geliyordu" dedi.
BİZE ULAŞIN