Köy okulu öğrencilerine kıyafet dağıtıldı

Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı Serince İlkokulunda eğitim gören öğrencilerine özel bir firma, kışlık bot, kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.

Köy okulu öğrencilerine kıyafet dağıtıldı

Sincik ilçesine bağlı Düdan köyünde doğup büyüyen İşadamı Veysi Akıncı, doğup büyüdüğü memleketini unutmayarak Sincik ilçesine bağlı Serince köyü ilkokulunda eğitim gören 19 öğrenciye sosyal sorumluluk projesi kapsamında kışlık bot, kıyafet ve kırtasiye yardımı yaptı. Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, Serince köyü ilkokulu öğrencilerine getirdikleri kıyafet ve kırtasiye malzemeleri için İşadamı Veysi Akıncı'ya teşekkür etti.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İşadamı Veysi Akıncı, "Belki şehirde yaşayan çocuklara göre imkanlarınız kısıtlı olabilir ama ben sizin şehirde yaşayan çocuklardan daha mutlu olduğunuzu düşünüyorum. Başarılı bir şekilde okullarınızı bitirip ülkemize fayda sağlamanızı gönülden istiyoruz. Sizlere ihtiyacınız olduğunu düşündüğümüz bazı küçük hediyeler getirdik, şirket olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerine imkanlarımız dahilinde devam edeceğimizi belirtmek istiyorum" dedi.

Daha sonra konuşan Sincik Kaymakamı Zafer Sağ, "Veysi bey hangi amaç için burada olduklarını söylediler, kıyafet, kitap ve kırtasiye den oluşan bazı hediyeler getirmişler kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bende sizler gibi birleştirilmiş sınıfta bir köy okulunda okudum, köyün bir ucundan diğer ucuna bayağı mesafe vardı. Okula giderken çamura bata çıka giderdik ama azim edince, çalışınca bu günler geçiyor sonra kendinizi güzel yerlerde görüyorsunuz. Sizlere tavsiyemiz, sizlerden beklentimiz bu yönde, çok çalışıp öğretmenlerinizin sözlerini dinleyerek yarın iyi noktalara gelmeniz. Belki memur olursunuz, belki işadamı olursunuz ama olduktan sonra kendi memleketinize faydalı birer birey olmanızı sizlerden istiyoruz. Bu anlamlı ve güzel davranışlardan dolayı Veysi beye çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN