Vatandaştan sel tepkisi

Selin vurduğu Silifke’de vatandaşların çamur temizliği başladı. Atakent ve Narlıkuyu Mahallesi sakinleri, belediyeye tepki göstererek, “Altyapı yok. En ufak yağmurda bu rezilliği yaşamak istemiyoruz” dediler

Vatandaştan sel tepkisi
Mersin'in Silifke ilçesinde önceki gün yaşanan sel felaketinin ardından ev ve iş yerleri sular altında kalan vatandaşlar temizlik çalışmasına başladı. İki gün yaşanan şiddetli yağmurun ardından derelerin taşmasıyla oluşan sel felaketi ev ve iş yerlerini çamur deryasına boğdu. Vatandaşlar yerel yöneticilere büyük tepki göstererek, "Her yıl yağmurda bu rezilliği yaşıyoruz. Belediye ne iş yapıyor? Evimiz eşyalarımız kullanılmaz hale geldi. Binlerce liralık zararımız var" dediler.

HASAR ÇOK BÜYÜK
Günün ağarmasıyla birlikte yaraların sarılmaya başlandığı Atakent ve Narlıkuyu Mahallesi'nde vatandaşlar selin getirdiği kırmızı çamuru temizlemeye başladı. Suların boşaldığı Atakent Mahallesi'nde sel nedeniyle zarar gören ev ve iş yeri sahipleri yetkililerden yardım beklediklerini ifade edip, destek istedi. Evindeki tüm eşyaları çamur içerisinde kalan bir vatandaş isyan edip, ne zaman şiddetli yağmur yağsa bu tür olayları yaşadıklarını ifade etti. Derelerden ve dağlardan gelen sellerle tamamen su altında kalan Ayanos Tatil Sitesine de yaklaşık 1,5 metre yüksekliğinde sel suyu girdi. Selle birlikte sitenin giriş katı ve otoparkı tamamen sular altında kaldı. 4 araç ve 4 sürat teknesinin sular altında kaldığı sitede hala iki araç ve 4 sürat teknesi sular altında bekliyor. Sitenin bahçesinde bulunan araçlar ise sel suyuna kapılmasın diye kalın iple ağaca bağlandı. Tamamen su altında kalan araçlar vinç yardımıyla çekicilere yüklenip servislerin yolunu tuttu.

DEVLETİN TÜM EKİPLERİ SAHADA
Selin ardından vatandaşın yanında olan ve yapılması gereken yardımları takip eden Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ise, "Şuan için 16 dükkan, 2 depo ve 7 evi su basmış olarak tespit ettik. Arazilerimizde çok fazla bir zarar görülmüyor. Dere yatağına park etmiş araçlar suyun içinde kaldığı bildirildi. Bunun haricinde yine dere yatağında bulunan bir vatandaşın 450 tane arı kovanı sel sularına kapıldığını öğrendik. Devletimizin tüm ekipleri sahada" dedi.
BİZE ULAŞIN