El-Şafi: Erdoğan ve Türkiye gerçek bir dost

Katar Büyükelçisi Salim Mübarek El-Şafi, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı ziyaret ederek “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye gerçek bir dost” dedi

El-Şafi: Erdoğan ve Türkiye gerçek bir dost
Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek El-Şafi, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ı makamında ziyaret etti. Büyükelçi el-Şafi, "Türkiye'nin Katar ile imzaladığı askeri üs antlaşması ile bölgede yalnız olmadığımız ortaya çıktı. Bu bizim için çok önemliydi. Türkiye gerçek bir dost ülkedir" dedi. Adana ve Yüreğir hakkında Büyükelçiye bilgiler veren Başkan Çelikcan, dünyanın 3 önemli ovasının birinin Yüreğir'de olduğunu söyledi. Çelikcan, "Adana ve Yüreğir'in kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda yatırım yapacak Katarlı iş adamlarımıza kapımız her zaman sonuna kadar açık" dedi.

ONURLU BİR TUTUM
Büyükelçi Salim Mübarek El-Şafi, bölgede yatırım yapmak istediklerini, bölgede yetişen tarım ürünleriyle yakından ilgilendiklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ve süreçte takındığı tavrın çok önemli ve olumlu olduğunu anlattı. El Şafi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tutumu onurlu bir tutumdur. Gerçek dostumuzu gördük" diye konuştu.

YALNIZ DEĞİLİZ
Türkiye ile Katar arasında imzalanan askeri ve ekonomik ilişkilerin bölgede oynanan oyunları bozduğunu belirten Büyükelçi el-Şafi, "Türkiye bize her türlü ürünü alabileceğimizi söylediler. Türkiye'nin Katar ile imzaladığı askeri üs antlaşması ile bölgede yalnız olmadığımız ortaya çıktı. Bu bizim için çok önemliydi. Türkiye gerçek bir dost ülkedir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN