Beşler Grup ihracatta Gaziantep’in gururu

Üretimde ve ihracatta kentin önde gelen markalarından biri olan Beşler Grup, Gaziantep’in toplam ihracatının yüzde 5’ini tek başına gerçekleştiriyor

Beşler Grup ihracatta Gaziantep’in gururu
Gaziantep'in lokomotif üretici ve ihracatçıları arasında yer alan Beşler Grup, her biri alanında öncü olan un, makarna, yem, nişasta ve gilikoz tesisleriyle bölgenin kalkınmasında önemli rol oynuyor. Türkiye'nin en büyük un üreticisi Beşler Un, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği ihracatla dev bir makarna üreticisi olan Beşler Makarna, yem sektörüne yepyeni bir soluk getiren Beşyem ve kendi alanında ülkenin en önemli yatırımlardan birisi olarak ön plana çıkan Beşan Nişasta/Glikoz Gaziantep'in gücüne güç katıyor.

EN BÜYÜK TESİS
Kalite anlayışı ve teknolojiye yapılan büyük yatırımlar sonucunda Beşler Un, günlük 2 bin 100 ton üretim kapasitesiyle yalnız Türkiye'nin değil aynı zamanda Ortadoğu ve Balkanların da en büyük un üretim tesisi olmayı başardı. Beşler Un, Türkiye un ihracatının yüzde 15'ini tek başına yapıyor. 2004'te kurulan Beşler Makarna ise Santa Sophia, Beşler, Gonca ve Pastacity markalarıyla makarna ve irmik; ayrıca Kıtlax markasıyla makarna çerezi üretiyor. Üretimini 90'dan fazla ülkeye ihraç eden Beşler Makarna, üstün kalite ve teknolojisiyle kısa zaman sürecinde sektörün en büyük üretici ve ihracatçılarından birisi olmayı başardı. 2011 Beşler Grup bünyesinde faaliyetlerine başlayan Beşyem, saatte 100 ton üretim kapasitesiyle Türkiye'nin tüm bölgelerinde ki bayileri ve yüzlerce çiftlikle çalışmalarına devam ediyor. Beşyem ayrıca dış pazarda Irak ve Suriye'ye önemli miktarda yem ihracatı yapıyor. Günlük 750 ton doğal mısır işleyen Beşan Nişasta ise bölgenin en büyük mısır tüketicisi ve alıcısı konumunda. Beşler Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Çakmak, "Nitelikli büyüme hedefimiz doğrultusunda Beşler Grup'a hem yeni tesisler kazandırıyoruz hem de mevcut tesislerimizde teknolojimizi sürekli olarak yeniliyoruz" diye konuştu.

BÜYÜK PROJELERE DEVAM
Faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerde, Beşler markasının insanların aklına önce kalite ve güveni getirdiğini söyleyen Beşler Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Çakmak, "Bu uzun yılların emeği ve birikimi neticesinde elde ettiğimiz bir değer. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda kaliteyi ön planda tutuyoruz. Yakın zamanda enerji sektörüne de gireceğiz. Gelecekte de köklerimize bağlı olarak, en son teknolojilerden istifade ederek, yenilikten hiç vazgeçmeyerek büyük projelere imza atmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN