HKÜ ile eğitim hayat boyu sürüyor

Bölgenin bilim ve teknoloji merkezi konumundaki Hasan Kalyoncu Üniversitesi, geleceğin bilim insanlarını yetiştirme hedefiyle yoluna devam ediyor

HKÜ ile eğitim hayat boyu sürüyor
Gaziantep'in İpek Yolu üzerindeki modern eğitim yuvası Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) her yıl yerli-yabancı binlerce öğrenciye kaliteli eğitim imkanı sunmanın yanı sıra öğrencilerinin hayat boyu eğitimlerine etki edecek atılımlar gerçekleştiriyor. Bölgenin bilim ve teknoloji merkezi olarak önemli çalışmalar yapan ve geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefleyen HKÜ, 7 fakülte, 24 bölüm, 1 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile Türkiye'nin her ilinden öğrencinin tercih adresi olurken, dünyanın çeşitli ülkelerinden eğitim görmeye gelen öğrenci çeşitliliğiyle de yabancı öğrenci sayısını gün geçtikçe artırıyor.

ÖĞRENCİLERE YOL HARİTASI
Öğrencilerine sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel değerler kazandırmayı hedeflediklerini belirten HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, her yıl 200'ün üzerinde etkinliğe imza attıklarını kaydetti. Yılmaz, "Hasan Kalyoncu Üniversitesi, 'sadece derslere girmekle üniversiteli olunmaz' sloganıyla öğrencilerini hayata hazırlarken, onların sosyal sorumluluk bilincinin en az yüksek mesleki bilgi seviyeleri kadar önemli olduğunun bilincinde olan bir üniversite. Öğrencilere çeşitli alanlardaki tesisleri ile spor yapabilme imkanı sunan HKÜ, bunların yanında öğrencilerini öğrenci kulübü kurmaya teşvik ediyor. Birçok alanda kurulan mevcut 50 öğrenci kulübünü de aynı önemde destekliyor. Ayrıca üniversite eğitim fuarlarına katılarak üniversite adaylarına gelecek için yol haritası çiziyor" dedi.

SİLİKON VADİSİ
Üniversite-sanayi işbirliğine önem veren HKÜ, Silikon Vadisi, Kuluçka Merkezi ve Teknoloji Transfer Ofisi gibi projelerle öğrencilerine bilimsel ve modern bir eğitim olanağı sunmak için kendini sürekli yeniliyor. roje üreten akademisyen ve öğrencilere rehberlik etmek, üniversite dışındaki teknoloji ve fon kaynaklarını üniversiteye kazandırmak ve geliştirilen teknolojilerin ticarileştirilmesi amacıyla kurulan HKÜ İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi (KALİTTO), başarılı çalışmalara imza atıyor. Teknoloji üretimi, edinimi ve kullanımı dâhil olmak üzere birçok alanda yeni projeler üreten Teknoloji Transfer Ofisi; akademisyenler, öğrenciler ve sanayiciler başta olmak üzere birçok alanda danışmanlık vererek işbirlikleri kuruyor. HKÜ, yenilenebilir enerji üreten üniversite olarak kendi elektriğinin tamamını güneşten elde ediyor. HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinin bina çatısında ve HKÜ arazisinde kurulu 1MW gücünde ve fotovoltaik teknolojiyi kullanan güneş enerji santrali bulunuyor. Güneş panelleriyle elektrik üreten bölgedeki ilk üniversite olan HKÜ, yenilenebilir enerjiyi kullanarak doğaya zarar vermeden, gelecek nesillere nasıl daha iyi bir dünya bırakabiliriz düşüncesiyle hareket ediyor. HKÜ, yapımı devam eden Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi (ARBİM)", "Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Binası (FTR)" "Güneydoğu'nun İlk Golf Sahası" ve "Merkez Kafe ve Restoran" ile fiziki olarak kendini yenilemeye ve büyümeye devam ediyor.

YENİL NESİL BİLİM KENTİ
Teorik bilgileri sanayi ve iş dünyasında pratiğe dönüştürebilme imkanı olan "COOP" modeli ile öğrencilerini geleceğe hazırlayan yeni nesil bilim kenti HKÜ, yaptığı atılımlar ve geliştirdiği projelerle bir dünya üniversitesi olma yolunda ilerliyor. HKÜ, geniş burs imkanlarıyla başarıyı ödüllendirme, 40 ülkede Erasmus imkanı ve 1 dönem ABD'de ücretsiz dil eğitimi imkanlarının yanı sıra, teknolojik projeler geliştirebilme ve kendi enerjisini üretebilme gibi fark yaratan özellikleriyle öğrencilerin tercihi oluyor.

HKÜ'DEN FUAR ATAĞI
Eğitim fuarlarıyla farklı kentlerdeki öğrencilerle ve eğitimcilerle buluşan HKÜ, bu eğitim döneminde 16 önemli fuara katılacak. Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Diyarbakır, İskenderun, Adana, Mersin, Mardin ve İstanbul'da farklı tarihlerde düzenlenecek fuarlara "Geleceğiniz için geliyoruz" sloganıyla katılacak olan üniversite eğitimdeki farkını ve öğrencilere sunulan olanakları anlatma fırsatı bulacak.
BİZE ULAŞIN