Yenişehir Orta Çağ’da yaşıyor

Mersin’in merkez ilçesi Yenişehir adeta Orta Çağ’da yaşıyor. Yapılan kazılar, toplanmayan çöpler vatandaşları çileden çıkartıyor

Yenişehir Orta Çağ’da yaşıyor
Mersin merkez Yenişehir ilçesi Batıkent ve Afetevler mahallelerinde, yolların çamur deryasına dönüşmesi, kaldırımların şantiye alanı gibi olması ve boş arsalarda çöp yığınlarının oluşması bölgede yaşayan vatandaşları çileden çıkarıyor. Mahallelerine hizmet isteyen vatandaşlar, "İlçemizin adı Yenişehir ama Orta Çağ'da yaşıyor gibiyiz. Sorumlusu kimse, yetkili kimse bize yardım etsin. Bu onların görevi" dedi.

CHP'Lİ DELEDİYE
Batıkent Mahallesi'nde yaşayan Kamil Süha Koç (68) CHP'li Yenişehir Belediyesi ve doğalgaz firmasından kaynaklanan sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. SABAH Güney'e konuşan Koç, mahalledeki ara sokakların çamur deryasına döndüğünü belirterek, "2657 Sokak'ta, yolda yürümek neredeyse imkansız. Doğalgaz firması geldi, kazdı ve böyle bıraktı. Mahallemiz, günlerdir toz ve çamur içerisinde. Sorunu çözen yok" diye konuştu. Yol ve kaldırımların yıllardır yenilenmediğini iddia eden Koç, "Mersin'in merkezi olan bir ilçede bu görüntülerin yaşanması çok acı. Biz, çamur ve toz içerisinde yaşamak zorunda değiliz. Doğru düzgün kaldırımımız bile yok. Herkes kendi kapısının önünü süpürmeden güne başlamıyoruz. Çamur bulaşmasın diye yollara kartonlar serip üzerinden geçiyoruz. Bu çileyi daha ne kadar çekeceğiz? Kimse buranın sorumlusu, bir an önce görevini yapsın" dedi."MERSİN'E YAKIŞMIYOR"
Yıllardır belediye hizmeti alamadıklarını kaydeden Türkan Kaygısız ise, "Yolların haline bakın. Mersin'e yakışmıyor bu görüntüler. Neredeyse 20 santimlik çukurlar var. Köstebek yuvası gibi. Sokağın başını gören girmek istemiyor. Belediyeye şikayetlerimizi defalarca ilettik fakat 'Orayı doğalgaz firması kazdı. Bir daha kazacaklar kazdıktan sonra yaparız' cevabını alıyoruz. Yapmamak için bahaneler üretiyorlar. Belediye Başkanına sesleniyorum, bizim tek isteğimiz hakkımız olan hizmet" şeklinde konuştu. Afetevler Mahallesi sakinlerinden Ayhan Karahanlı da şunları söyledi: Mahallemizdeki boş arsalarda çöp yığınları oluştu. Önüne gelen çöp bırakıyor. Bu atıklar zamanla koku ve sinek yapıyor. Sinekten duramıyoruz. Bu çöplerin buralardan kaldırılması gerekiyor. Belediye bu konuda vurdumduymaz bir tavır sergiliyor. Burada kimyasal atıklar da var. Yarın bir gün ya toprağa karışsa, ya zehir üretse ya da patlama olsa hesabını kim verecek?
BİZE ULAŞIN