‘Komşumla Kardeşim’ Yüreğir’i birleştiriyor

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Doğankent Mahallesi’nde startı verilen ‘Komşumla Kardeşim’ projesi kapsamında, 100 bin Yüreğirli aileyi bir araya getireceklerini söyledi

‘Komşumla Kardeşim’ Yüreğir’i birleştiriyor
Yüreğir Belediyesi, ilkini Doğankent Mahallesi'nde gerçekleştirdiği 'Komşumla Kardeşim' projesi ile 100 bin Yüreğirli aileyi buluşturacak. Doğankent'te ailelerin ilk buluşmasının gerçekleştiği Diktiren ailesinin evine eşi Mehtap Çelikcan ile misafir olan Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Millet olarak ülkemizin önüne kurulan tuzakları, kardeşliğimizle yıkıyor ve bozuyoruz. Bağlarımızı her zamankinden daha kuvvetli hale getirmeliyiz" dedi. Tarladan Okula Çocukevi Projesi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ödüllendirilen Yüreğir Belediyesi, yeni sosyal projesi ile ilçe sakinlerinin tanışması ve kaynaşması için "Komşumla Kardeşim"i başlattı. Proje kapsamında ilk önce yılda 30 bin Adanalının faydalandığı 11 kültürevinde eğitim alan kursiyer ve öğrenci aileleri, ardından farklı mahalleler arasında aile ve çocuk buluşmaları organize edilerek komşuluk, arkadaşlık ilişkileri kurularak, pekişmesi sağlanacak.

SAMİMİ SOHBET
Doğankent Mahallesi'nde kültürevi öğrencileri ve aileleri, mahalle sakinlerinden Diktiren ailesinin evine misafir oldu. Aynı sofrada yemek yenilip, samimi sohbetlerle aileler ve çocuklar kaynaştı. Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından, Doğankent Kültürevi Öğrenci Korosu, türkü ziyafeti verdi. İlk buluşmada bölgeye mevsimlik tarım işçisi olarak göç eden aileler de misafir olarak katılıp, mahalle sakinleri ile birlikte zaman geçirdi. Farklılıkların zenginlik olduğunu vurgulayan Başkan Çelikcan, proje hakkında şu bilgileri verdi: Biz bin yıldır gönül birliği, kader birliği yapmış, bugüne kadar yüzlerce hain planı, tuzağı bozmuş büyük bir milletiz. Bugün de bu duygularımızı güçlendirmek için projemizi başlattık. Ailelerimiz tanışacak, çocuklarımız kaynaşacak. Mahalle kültürümüz, aynı sokakta yaşama kültürümüz yeniden ortak değerlerimizin içinde en önemli hassasiyetimiz haline gelecek.
BİZE ULAŞIN