Şiddet gören kadına ‘Kapalı Hat’ desteği

Şiddete maruz kalan kadınların telefonla psikolojik destek alabilecekleri ‘Kapalı Hat’ tanıtıldı. Toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş da katıldı

Şiddet gören kadına ‘Kapalı Hat’ desteği
Şiddet gören kadınların herhangi bir kimlik beyan etmeden telefon açarak psikolojik destek alabildikleri 'Kapalı Hat Projesi' Çağ Üniversitesi'nde anlatıldı. Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi 'Kapalı Hat'ın tanıtım toplantısına Adana Valisi Mustafa Demirtaş'ın eşi Beyhan Demirtaş da katıldı.

ANA TEMA KADIN
Proje kurucusu Oğuz Çapar, Dernekler ve Faaliyet Sorumlusu Çiğdem Akça, Akademi ve Gençlik Sorumlusu Psikolog Kübra Sezikli, Akademi ve Eğitim İşleri Sorumlusu Psikolog Hatice Ertuğrul ve Proje ve Tanıtım Sorumlusu Arzu Yüksel katılımcıları bilgilendirdi. Toplantıda ana temanın kadınların psikolojik destek almalarını sağlamak olduklarını vurguladı. Kapalı Hat Projesi'nin asıl hedefinin şiddeti önlemekle ilgili insanları bilinçlendirecek seminerler vermek olduğunu aktaran Çapar, "Her kesimden büyük ilgi gördük" dedi. Proje ile başlayan seminerlerin ilkinde şiddet gösteren erkek profilleri ele alındı. Seminerler kapsamında daha sonra 'Şiddet görmüş kadını nasıl tanırsınız?', 'Şiddet gören bir kadına nasıl yardım edebilirsiniz?' konuları işlendi.
BİZE ULAŞIN