Sırrıberk ARSLAN: Milletin hizmetkârı

Dört mevsimin doyasıya yaşandığı 'Adam gibi adamların' yaşadığı Kahramanmaraş bugün, ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden birisidir.
Binden fazla sanayi kuruluşunda 300'ü aşan ihracat şirketi ile güzel ülkem Türkiye'nin kalkınmakta olduğunu en açık gösteren kenttir Kahramanmaraş.
Ama ne var ki kalkınmanın örneği olan Kahramanmaraş, son iki yıl öncesine kadar yerel gelişim anlamında yapılması gerekenler yapılmadığı için, omurgasız, beceriksiz ve beyinsiz yerel yöneticiler yüzünden, kaplumbağaların bile gerisinde kalacak hız kat etmiştir.
Atı alan, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Adana, Kayserili, Üsküdar'ı geçti.
Hayatta en pahalı şey tecrübedir.
Biz Kahramanmaraş olarak bu pahalı tecrübeyi, yerel anlamda çok şeyimizi kaybederek fazlasıyla kazandık.
Ben hayatta tozu dumanı yutmaktansa; tozu dumana katmayı tercih edenlerdenim.
Tozu dumana katmak denilince de elbette ilk akla gelen 'yol' oluyor.
Her gün binlerce aracın geçtiği Karamanlı köprülü kavşağından geçenler ve yapımı süren Kuzey-Güney aksında Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi doğusunda 4 ana aksın kesiştiği noktaya yapılan köprülü kavşak çalışmalarını görenler geçmiş yerel yönetimi benim gibi hayırla (!) anıyorlar.
Yahu bu kavşaklar geçmişte de vardı. Belediyenin kasasında bugünden daha çok para vardı. Çünkü parayı harcayacak yer bulamadıklarından, dağların eteklerine çorbacı, paçacı, kebabçı açıyorlardı.
Niçin yapmadınız arkadaş bu millete adeta sabah akşam kabir azabı yaşatan yolları rahatlatacak bu kavşakları?
Son iki yıldır yapılanlarla adeta eski ve yeni yüzü gözler önüne serilen Kahramanmaraş'ta Fatih Erkoç'un başındaki ekibin yaptıkları yeni bir buluş ve icat değil ki.
Ama ne var biliyor musunuz?
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'un yüreğinde bu millete, Kahramanmaraşlıya hizmet aşkı var.
Geçmişle şimdi arasında ne fark var biliyor musunuz?
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'un kalbinde ve beyninde "Ben ne ağayım, ne sultan. Bu koltuk ne ağalık ne sultanlık koltuğu. Bu koltuk millete hizmetkârlık koltuğu. Ben de milletin hizmetkârıyım" diyen bir zihniyet var.
Erkek olmak cinsiyet meselesi ancak adam olmanın şahsiyet meselesi olduğunu bilmeyecek kadar kuş beyinliler; sizler ve etrafınızdaki avaneler bu şehrin üzerindeki o kara leke günlerini unutmuş olabilirsiniz. Ama üzülmeyin, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmeti gören Kahramanmaraşlılar sizi her fırsatta layık olduğunuz sözlerle anmayı unutmuyor.
"Medeniyetten kopuk olanlar, medeniyet olan yoldan ne anlar ki" diyerek hepinize hayırlı haftalar diliyorum.
BİZE ULAŞIN