Vali Coşkun, Kore gazileriyle “Ayla” filmini İzledi

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kore Gazileri Ökkeş Dinç, İbrahim Saltuklu, Abdurrahman Sarı ve Karaca Erdoğan ile birlikte “Ayla” filmini izledi.

Vali Coşkun, Kore gazileriyle “Ayla” filmini İzledi

1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesini anlatan filmi, Kore gazileri ile birlikte izlemek istediklerini belirten Vali Coşkun, "Filmi, o günleri yaşamış olan Kore gazilerimiz ile birlikte izlemek çok anlamlı. Bugün bizimle oldukları için kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kore gazileri ise filmin kendilerini çok duygulandırdığını ifade ederek, "Valimize, bizleri hatırladığı ve filmi bizlerle birlikte izlediği için çok teşekkür ediyoruz. Film, bizi eski günlere götürdü. Hepimiz çok duygulandık" diye konuştular.
Etkinlikte Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı.

Film sonrasında gaziler ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun, hediye takdim etti.

BİZE ULAŞIN