Azmin zaferi

Kahramanamaraş’ta bedensel engelli milli yüzücü Sevilay Öztürk, İtalya’da kazandığı altın madalyanın ardından hedef büyüttü

Azmin zaferi
Kahramanmaraş'ta yaşayan 14 yaşındaki bedensel engelli milli yüzücü Sevilay Öztürk, yeni başarılara imza atmak için kolları sıvadı. Ekim ayında İtalya'da altın madalya kazanan Öztürkj, gözünü daha büyük organizelere dikti. Başarılı sporcu, 27 Kasım'da Meksika'da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası'nda ve Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyatları'nda altın madalyaya ulaşmak için hocalarının eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

ADINDAN SÖZ ETTİRDİ
Bülent ve Hülya Öztürk çiftinin ilk çocuğu olan ve doğuştan kolları bulunmayan Sevilay Öztürk, yüzmede elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Sevilay Öztürk, son olarak İtalya'da 9-15 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Avrupa Gençlik Oyunları'nda kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde altın madalya kazandı. Milli sporcu, okuldan geri kalan zamanını kapalı yüzme havuzunda antrenman yaparak geçiriyor. Dünya Şampiyonası'na haftada 5 gün antrenman yaparak hazırlandığını anlatan Sevilay Öztürk, "İtalya'nın Lignano kentinde 46,70 saniye yüzerek şampiyon oldum. Hedefim, 27 Kasım'da Meksika yapılacak Dünya Şampiyonası'nda ve Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyatları'nda altın madalya elde etmek. Dünya şampiyonu olmak için çalışmalarını sürdürüyorum. Milli takım kampı için Erzurum'a gideceğim" dedi. Sevilay Öztürk'ün 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na katılan en küçük sporcu unvanına sahip olduğunu anımsatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, "Sevilay'ın olimpiyatlarda da başarılı olmasını bekliyoruz. Ülkemizin ve şehrimizin gururu olacağına inanıyorum. Biz müdürlük olarak her türlü desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Sevilay önemli mesafeler kat etti. İnşallah bundan sonra daha kapsamlı çalışarak, 2020'deki Tokyo Paralimpik Olimpiyatları'nda altın madalya kazandıracak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN