Nehirde su kesildi yüzlerce balık öldü

Adana’da Yüreğir ile Seyhan ilçelerini ayıran Seyhan Nehri’ndeki su seviyesi azalınca Regülatör Köprü mevkiinde yüzlerce balık öldü. Binlerce balık ise son anda kurtuldu

Nehirde su kesildi yüzlerce balık öldü
Adana'da Seyhan Nehri'nden gelen su kesilince binlerce balık mahsur kaldı, bazı balıklar öldü. Polisin olayı fark ederek yetkilileri alarma geçirmesi üzerine nehre su verildi, balıklar kurtuldu. Seyhan Baraj Gölü'nden Seyhan Nehri yönüne akan suyun kapakları kapatılarak su kesildi. Suların kesilmesiyle birlikte balıklardan bazıları telef oldu. Nehrin bir bölümünde kalan suların içindeki balıkları gören vatandaşlar hücum etti. Kimi oltasıyla kimi ağ atarak balık tutmak için birbirleriyle yarıştı.

POLİS ALARMA GEÇTİ
Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Ekipleri yoğunluğu görüp nehir kenarına geldi. Balık ölümlerini gören polis onları avlamak isteyen vatandaşları nehir kenarından uzaklaştırıp nöbet tutmaya başladı. Polis bir taraftan da DSİ yetkililerini ulaşıp nehirde su kesintisinden dolayı balıkların öldüğünü, binlerce balığında yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını bildirdi.

TEKRAR SU VERİLDİ
Yetkililer hemen harekete geçip nehre su verdi. Bu sürede binlerce balık suyun yüzeyine çıkıp ağızları açıp kapatarak hayatta kalmak içini mücadele ettiği görüldü. Polis ise bu sürede nehir kenarında durup ağ atıp balık tutmak isteyenleri engelledi. Tekrar suyun bırakılmasıyla birlikte binlerce balık son anda kurtuldu.
BİZE ULAŞIN