‘Koruma istememek yaptığım tek hataydı’

Boşanmak istediği eşinin silahlı saldırısında anne ve babasını kaybeden, kendisi de ölümden dönen Tülay Gülbeyaz, “Sürekli şiddet uyguluyordu. Tek hatam koruma istememek oldu” dedi

‘Koruma istememek yaptığım tek hataydı’
Kahramanmaraş'ta, geçen yıl boşanmak istediği eşi Mehmet Mustafa Şahin'in silahlı saldırısına uğraması sonucu annesi ve babasını kaybeden kendisi ise ağır yaralanan Tülay Gülbeyaz, SABAH Güney'e konuştu. Eski eşine 63 yıl hapis ceza verilmesini az bulan Gülbeyaz, "Olayda benim de suçum var. Çünkü ben koruma talebinde bulunmadım. Annem ve babam geri gelmeyecek, ama verilen ceza az. Kararın bozulması için bölge idare mahkemesine başvuracağız" dedi. Avukatı İnsaf Aslan ile birlikte SABAH Güney'e açıklamalarda bulunan 2 çocuk annesi Tülay Gülbeyaz, "12 yıllık evliliğimin 2'nci yılında şiddet görmeye başladım. Kimse mutlu olduğu bir yuvayı yıkmak istemez. Bütün olumsuzluklara, sıkıntılara göğüs gerdim. Çocuklarım başkalarının gölgesinde büyüsün istemedim. Bu süreçte diyabet hastası oldum. Ama zaman geçtikçe şiddetin boyutu arttı. Eşim hem benden vazgeçmek istemedi, hem de o sıkıntıları yaşatmak için elinden geleni yaptı" dedi.


Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 6 Eylül 2016'da Mehmet Mustafa Şahin, Cumhuriyet Mahallesi'nde eşinin anne ve babasının yaşadığı eve giderek kurşun yağdırmıştı. Şahin, kayınbabası Hasan Gülbeyaz (66) ve kayınvalidesi Cennet Gülbeyaz'ı (57) öldürmüş, boşanmak isteyen eşi Tülay Gülbeyaz'ı da ağır yaralamıştı. Katil zanlısı olaydan sonra katliamda kullandığı ve tüfeğiyle birlikte polise giderek teslim olmuştu.

"ÖLÜMLE TEHDİT EDİYORDU"
"Artık dayanamadığımı söylediğimde anne ve babamın tek suçu bana kapılarını açmak oldu" diyen Gülbeyaz şöyle devam etti: Olayın olduğu gün hiçbir tartışma gerçekleşmedi. O insanların hiç haberi yoktu. Sürekli telefonla bizi tehdit ediyordu. Telefonda kızımla konuşuyordu. Ailemdeki herkesi öldürmekle tehdit ediyordu. Koruma talep etmemek benim tek hatamdı. Benim tek isteğim kimsenin canının yanmamasıydı. Bu şekilde ayrılmak istemiştim. Beni ve kardeşlerimi anne babasız bırakan adama gereken cezanın verilmediğini düşünüyorum."
BİZE ULAŞIN