Büyükşehir Belediyesi 5 bin kitap dağıttı

Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından 8'inci sınıf öğrencileri için bastırılan 5 bin adet konu anlatımlı soru bankası kitapları düzenlenen törenle dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi 5 bin kitap dağıttı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 8'inci sınıf öğrencileri için hazırladığı konu anlatımlı soru bankası kitaplarını düzenlenen törenle dağıttı. Hayati Harrani Gençlik Merkezinde düzenlenen törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Başkan Çiftçi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından bastırılan 5 bin kitabın dağıtımını yaptı. Sıraya giren öğrencilere kitap dağıtan Başkan Çiftçi, öğrencilere derslerine çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Başkan Çiftçi "Eğitim sadece milli eğitim müdürlüklerine bırakılacak bir konu değildir.

Herkesin eğitime destek vermesi gerekiyor. Anne, babalar ve bu şehre hizmet veren kurum ve kuruluşlar eğitime destek veriyor. Hayatın içerisinde sizlere hizmet eden, mahallesine ve şehrine hizmet eden ve onu geliştirmeye çalışan, hedefine gençleri ve insanı alan bir büyükşehir belediye başkanlığımız var.

Öğrencilerimize ve gençlerimize yönelik birçok alanda sportif faaliyet düzenliyoruz ve gençlerimizi bu sportif faaliyetlere katılmalarını istiyoruz. her gün 1 saat okuma saati olarak kendinize bir kural koyarak kitap okuyun" dedi.

BİZE ULAŞIN