Nihat Çiftçi, tarihi çarşılardaki esnafı ziyaret etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tarihi hanlar bölgesindeki esnaf ile bir araya gelerek hayırlı kazançlar diledi.

Nihat Çiftçi, tarihi çarşılardaki esnafı ziyaret etti

Sabah erken saatlerde esnaf gezisine çıkan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tarihi hanlar bölgesinde düzenlenen esnaf duasına katıldı. Başkan Çiftçi, Göller Mahallesindeki Ayakkabıcılar, Bakırcılar, demirciler ve hediyelik eşya satışı yapan esnafları ziyaret etti. Esnafla tek tek tokalaşan Çiftçi, esnaf duasına katıldı. Esnafla birlikte dua eden Başkan Çiftçi, iş yerlerini açan esnaflara hayırlı kazançlar diledi. Tarihi hanlar bölgesindeki esnafları tek tek gezen Çiftçi, sorunları dinleyip çözümü konusunda esnaflara bilgi verdi. Kent merkezinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında esnafa bilgi veren Başkan Çiftçi, daha sonra kenti gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerle sohbet ederek kenti tanıttı.
Ahilik geleneğinin yüz yıllardır devam ettiğini belirten Çiftçi, her hafta farklı bir bölgede esnafla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinlediklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN