ERCAN ATALAY: Okul sporları ve bireyin gelişimi

Okul sporlarında hedef, öğrenim çağındaki çocukların oynayarak, eğlenerek gelişmesidir

Örgün eğitim sistemi içerisinde resmi kurallara bağlı ve birbirleriyle rekabet halinde olan bireyler tarafından yapılan fiziksel aktiviteler, okul spor faaliyetleri olarak isimlendirilmektedir.
Görünürdeki en çarpıcı amacı, beden eğitimi ile taşıdığı eş amaçlar dışında oynayarak ve eğlenerek geliştirmek, yarıştırarak kazandırmaktır.
Her beden eğitimi etkinliği toplumsal bir deneyimdir ve çoğunlukla duyguları geliştirir. Bu etkinlikler sayesinde birey, duygularını ifade etme olanağı bulur. Saldırganlık, öfke, utangaçlık, kıskançlık vb. duygularında boşalım sağlar, bunları kontrol etmeyi gerçekleştirir. Kurallara uyma, başkalarının haklarına saygı, yardımlaşma, işbirliğine dayalı yaşam biçimi gibi alışkanlıklar kazandırır.
Bu bağlamda son zamanlarda şehrimizde, modern spor tesisleri ve tecrübeli eğitim kadrosu ile Gündoğdu Koleji'nin atağından bahsetmek isterim. Özellikle yeni oluşturdukları Yetenek ve Gelişim Akademileri sayesinde sadece eğitim öğretim ile değil aynı zamanda çocukların ilgi ve yeteneklerine göre sosyal açıdan da lider ruhlu bireyler yetiştirme hedefindeler.
Özellikle hem kulüp hem okul takımları bazında basketbol ve yüzme branşlarında başarıda sürekliliği yakalayan bir eğitim kurumu olacaklarına inanıyorum.
Bu konuda başta Gökhan Gündoğdu ve tüm Gündoğdu ailesini kutlarım. Şehrimizde faaliyet gösteren tüm özel okul kurumlarımızın spor tesisleri yapma, çoğaltma ve bu tesisleri doğru insanlara bırakmalarını dilerim.
BİZE ULAŞIN