Parklardaki çardakları kırıp yaktılar

Ardahan Belediyesinin, tarihi kale çevresinde yaptırdığı çardakların tahrip edilmesi tepki çekiyor.

Parklardaki çardakları kırıp yaktılar

Tarihi Ardahan Kalesi çevre düzenlemesi kapsamında yaptırılan çardaklardan biri kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verilerek parçalandı. Olaya tepki gösteren Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, daha önceden de belediyemiz tarafından yaptırılan parkların yeşillendirilmesi için dikilen fidan ve etrafına yapılan ışıklandırma lambalarının kırılması, yaşayan kayalıklar şelalelisinin elektrik kabloları ve trafosunun parçalanması, son olarak da Kale çevre düzenlemesi sonrası yapılan çardaklardan birinin yakılıp yıkılması bizleri üzmüştür dedi.

Başkan Köksoy, ''Bu tesisler, bu çardaklar, bu fidanlar bu şehirde yaşayan, yaşayacak olan insanlarımızın ortak malıdır. Üzüntü verici olduğu kadar düşündürücüdür de. Bu şekilde yaşadığı şehre zarar veren hiç kimse iflah olmamıştır, olmayacaktır da. Vicdandan ve ahlaktan yoksun bu utanç verici davranışları yanlarına kar kalmayacaktır. Failleri hakkında gerekli suç duyurusunda bulunulmuştur. Her bir aşama titizlikle takip edilecektir. Halkımızın bu ve benzeri tahribatlar karşısında gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyor, üzüntümüzü bir kez daha belirtmek istiyorum.'' dedi.

Yetkililer, vatandaşların bu tür davranışları sergileyenleri gördükleri zaman, derhal 155 numaralı Alo Polis hattına ya da 153 numaralı Alo Belediye hattına ihbar etmesini bildirdi.

BİZE ULAŞIN