Ayşe hayalindeki yolculuğa çıktı

Mersin’in Tarsus ilçesinde 4 yıldan bu yana yumuşak doku kanseri tedavisi gören 13 yaşındaki Havin Ayşe Baldaz, Güney Kore yolculuğuna çıktı

Ayşe hayalindeki yolculuğa çıktı
Mersin'in Tarsus ilçesinde, 4 yıldan bu yana yumuşak doku kanseri tedavisi gören 13 yaşındaki Havin Ayşe Baldaz, internet aracılığıyla tanıyıp kültürüne ilgi duyduğu Güney Kore'yi görme hayalini gerçeğe dönüştürmek için yola çıktı. Çok heyecanlı olduğunu belirten Baldaz, "Hayalimin gerçek olacağı aklıma gelmemişti. Halen inanamıyorum, şaka gibi geliyor. Bana destek olan herkese teşekkür ederim. Orada bol bol gezip, hayranı olduğum müzik gruplarıyla bir araya geleceğim" dedi.

BABA VE ANNESİYLE BERABER
Rahatsızlığının dördüncü evresinde olan Baldaz'ın Güney Kore'ye gitme hayalinin haberleştirilmesi üzerine harekete geçen Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi yetkilileri hazırlık sürecini tamamladı. Geçtiğimiz günlerde Tarsus'a gelerek aileyle görüşen yetkililer, daha sonra seyahat planlamasını yaparak Baldaz'ın hayalinin gerçekleşmesi için ilk adımı attı. Baldaz, babası Abdulbaki Baldaz ve üvey annesi Nuran Baldaz ile Güney Kore'nin başkenti Seul'e gitmek üzere yola çıktı.

"HALEN İNANAMIYORUM"
İlçeye bağlı Bağlar Mahallesi'ndeki evlerinden yakınları tarafından uğurlanan Baldaz ailesi, Adana Havalimanı'ndan İstanbul'a gitti. Havin Ayşe Baldaz, yolculuk öncesi çok heyecanlı olduğunu söyleyerek, "Hayalimin gerçek olacağı aklıma gelmemişti. Halen inanamıyorum, şaka gibi geliyor. Bana destek olan herkese teşekkür ederim. Orada bol bol gezip, hayranı olduğum müzik gruplarıyla bir araya geleceğim" dedi.
BİZE ULAŞIN