Oğuzeli Belediyesi'nden, 'uyarı' broşürleri

Oğuzeli Belediyesi kış aylarının gelmesi ile birlikte yaşanabilecek karbon monoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşı uyardı.

Oğuzeli Belediyesi'nden, 'uyarı' broşürleri

Vatandaşı bilinçlendirmek için belediye ekipleri ilçenin belirli noktalarına afişler asarken, Oğuzeli Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri tarafından ise Oğuzeli esnafına broşür dağıtıldı. Minik meclis üyeleri zehirlenmelerin özellikle alçak basınçlı havalarda tehlikeli boyutlara ulaştığının altını çizerek "Yanlış kullanım ve ihmal yüzünden karbon monoksit zehirlenmeleri hemen her yıl kış aylarında tehlikeli boyutlara ulaşmakta hatta ölümlere sebebiyet vermektedir" dediler.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, "Tüm hemşerilerimizi soba kullanırken daha dikkatli olmaya davet ediyor, huzurlu ve sıcak bir kış geçirmenizi diliyorum" dedi.

Alınacak küçük tedbirler ile zehirlenmelerin önüne geçilebileceğini vurgulayan Kılıç, vatandaşlardan daha dikkatli olmalarını istedi.

Karbon monoksitin renksiz ve kokusuz bir gaz olduğunu ve solunduğunda ölümcül sonuçlar ortaya çıkardığının altını çizen Kılıç "Yaşanılacak böyle durumlarda itfaiye ekiplerine ve 112 acil sağlık ekiplerine hemen haber verilmeli" dedi.

BİZE ULAŞIN