Sportmen müdür sporcu öğrenciler

Gaziantep’te Şehitkâmil Belediyesi Anadolu Lisesi, sporcu müdürü ile başarıdan başarıya koşuyor

Sportmen müdür sporcu öğrenciler
Öğrencileri sportmen bir ruhla yetiştiren okul müdürünün destekleriyle önemli başarılar elde eden Şehitkâmil Belediyesi Anadolu Lisesi, her geçen yıl milli sporcu sayısını arttırıyor. Kırsal kesimdeki öğrencilere eğitim veren Şehitkâmil Belediyesi Anadolu Lisesi'nin beden eğitimi öğretmeni olan Okul Müdürü Settar Yiğit'in destekleriyle başarı çıtası hızlı bir şekilde yukarılara taşıyan okula, geleceğin milli sporcu fabrikası gözüyle bakılıyor.

23 BRANŞ VAR
Sportif eğitimin en az akademik eğitim kadar önemli olduğunu söyleyen Müdür Yiğit, "Geçen yıl 700 bu yıl da 400'ü aşkın sporcumuz var. 23 tane branşımız var. Futbol, basketbol, voleybol, hentbol, futsal, çim hokeyi branşlarında kız-erkek olarak mücadele ediyoruz. Beden eğitimi öğretmenlerimiz her alanda gerek ekip ruhuyla mücadele edilen gerekse de bireysel sporlarda öğrencilerimizle bire bir ilgileniyorlar" dedi.

GENÇLİK ENERJİSİ
Öğrencilerin gençlik enerjileri sporla harcamalarının son derece önemli ve güzel bir örnek teşkil ettiğini söyleyen Müdür Yiğit, "Genellikle kırsal bölgelerdeki öğrenciler okulumuzda eğitim görüyor. Burada kendilerini sporla geliştirmeye çalışıyorlar ve son derecede başarılı bir durumdalar. Gençlik enerjileri sporla harcarken kendilerini zararlı alışkanlıklardan da koruyorlar. Sporla ilgilenen öğrencilerde kendilerine güven de gelişiyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN