Hakkı Seyfettin’e yardım eli uzandı

Mersin’de 8 yıl önce evinde çıkan yangında yüzü feci şekilde yanan 11 yaşındaki Hakkı Seyfettin Kılıç, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün desteğiyle tedavi olabilecek

Hakkı Seyfettin’e yardım eli uzandı
Mersin'de yaşayan 11 yaşındaki Hakkı Seyfettin Kılıç, 2009 yılında evlerinde sobadan çıkan yangında yüzünün bir kısmını kaybetti. Ardından annesinin de terk ettiği Hakkı Seyfettin, babası Cihan Kılıç'ın da cezaevine girmesiyle ameliyat olamadı. Yüzünü çok özlediğini söyleyen Hakkı'ya yardım eli, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden uzandı. Müdürlüğün desteğiyle tedavi için Muğla'nın Bodrum ilçesine gidecek olan Hakkı, yeniden gülmek için gün sayıyor. 2 Kasım 2017'de SABAH Güney'de çıkan 'Baba Yüzümü Çok Özledim' haberiyle Hakkı'nın sesi kamuoyuna duyuruldu. Tedavi için yardım bekleyen Hakkı'ya ilk cevap, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun talimatıyla Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden geldi. Müdürlük, Hakkı'nın muayene olması için Muğla'nın Bodrum ilçesinde görev yapan ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Mehmet Mutaf'la iletişime geçti. Hakkı Seyfettin'in muayene olması için randevu alındı.

BODRUM'A GİDECEKLER
Hakkı Seyfettin'in tedavi olabilmesi için Muğla'nın Bodrum ilçesindeki bir özel hastaneye gideceklerini belirten Kılıç, "Hakkı Seyfettin'in tedavi edilmesi için Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü devreye girdi. Muayene için 2 bin lira yardım yaptılar. Prof. Dr. Mehmet Mutaf'a Hakkı'yı muayene ettireceğiz. Sonra doktorun söylediklerine göre yol haritası çizeceğiz" dedi.

EV İÇİN YARDIM YAPILDI
SABAH Güney'de çıkan haberin ardından hayırseverlerin yardımıyla boş evlerini ufak tefek eşyalarla doldurduklarını anlatan baba Cihan Kılıç da, "Evimiz bomboştu. Fakat haberi okuyan hayırseverler, halı, yatak, televizyon ve kömür yardımı yaptılar. Yavaş yavaş durumumuzu düzeltiyoruz. Şimdilik önceliğimiz Hakkı'nın tedavisi. İnşallah oğlum iyileşip yeniden etrafına neşe saçacak" diye konuştu. Hakkı Seyfettin Kılıç da duygularını SABAH Güney'le paylaştı. Yıllarca arkadaşlarının kendisinden korktuğunu söyleyen Hakkı, artık iyileşip eski günlerdeki gibi sokağa çıkmak için gün sayıyor. Ameliyat olma umudu yeniden yeşeren Hakkı, hiç bakamadığı aynaya bakıp eski günlerine dönmenin hayalini kuruyor. Hakkı, "Devletimiz bana yardım edecek. Öncelikle muayene olacağım. Sonra da inşallah ameliyat olacağım" dedi.
BİZE ULAŞIN