Duba hırsızları esnafın kabusu oldu

Mersin Akdeniz ilçesinde Atatürk Caddesi üzerinde araçların yol kenarına park etmemesi için yapılan demir dubalar, kimliği belirsiz atık toplayıcıları tarafından çalındı

Duba hırsızları esnafın kabusu oldu
Mersin merkez Akdeniz ilçesi Atatürk Caddesi üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafında kent merkezi yenileme projesi kapsamında, araçların park ederek trafiği tıkamaması için yapılan demir dubalar, kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından tek tek sökülerek götürüldü. Olay saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Hırsızlığın birkaç gündür sürdüğünü söyleyen esnaf, sıranın mağazalara gelmesinden endişe ediyor.

"TEDİRGİN OLUYORUZ"
Görüntülere takılan şahısların, dubaları getirdikleri anahtarla söktükleri tespit edildi. Durumdan rahatsız olan esnaf, SABAH Güney'e açıklamalarda bulundu. Cadde üzerinde bir kuyumcuda çalışan Cengiz Meşe, "Aynı hırsızlar 3-4 gündür gelip buradaki dubaları söküyor, çöp araçlarına yükleyip götürüyorlar. Böyle bir olayın Mersin'in en merkezi noktalarından birinde sürekli hale gelmesi bizi tedirgin ediyor. Sıra dükkânlara gelmesin" dedi.

"PLASTİK DUBA YAPILSIN"
Meşe, yetkililerin hırsızlık olayların karşı önlem almasını isterken cadde üzerinde giyim mağazası olan Mustafa Kınık da yaşananlara tepki gösterdi. Kınık, "Buradaki dubaların sökülmesinin ardından dükkan önlerine araçlar park etmeye başladı. Bazı vatandaşlar yerde kalan demirlere takılıp düşüyor. Görüntü olarak da kötü görünüyor. Yetkililerden talebimiz bunların yerine plastik duba konulması" diye konuştu.

HER GÜN ARTIYOR
Aynı yerde bir pastanede işçi olarak çalışan Cemil Öztürk ise, "İşe her sabah bisikletle geliyorum. Bir gün geldiğimde dubaların olmadığını fark etmedim, altta kalan vidalar bisikletimin tekerini patlattı. Bu hırsızlar her gün daha fazlasını çalıyorlar. Biz belediyeye durumu bildirdik. Ama yine de tedirginiz. Buraya bir çare bulunsun istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN