Öğretmenler Günü’nde öldüresiye dövdüler

Gaziantep’te sınıf öğretmeni 35 yaşındaki Hasan Koç öğrenci velisi ve yakınları tarafından Öğretmeler Günü’nde öldüresiye dövüldü. Hasan Koç hastanede yaşam savaşı veriyor

Öğretmenler Günü’nde öldüresiye dövdüler
Gaziantep'te okumayı öğrenen öğrencisini tebrik etmek yanağını sıkan sınıf öğretmeni Hasan Koç (35), çocuğun babası ve yakınları tarafından öldüresiye dövüldü. Çocuğunun yanağını kızarmış bir şekilde gören velisi ve yakınları, Hasan Koç'u İngiliz anahtarıyla darp etti. Başına vurularak hastanelik edilen öğretmen yaşam savaşı veriyor. Öğretmeni darp eden öğrencinin yakınları polis merkezinde alınan ifadelerinin ardından serbest kaldı. Olay Atakent Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre sınıf öğretmeni Hasan Koç okumaya başlayan öğrencisi C.B.'nin yanağını sıkarak tebrik etti. Okuldan çıktıktan sonra eve giden birinci sınıf öğrencisinin yanağındaki kızarıklığı fark eden anne, çocuğuyla konuştuğunda öğretmeninin yanağını sıktığını öğrendi. Durumu öğrenen baba Önder Reşit B. oğluyla ilgili bir konu olduğunu söyleyip öğretmeni iş yerine davet etti.

DARPTAN BAYILDI
Öğretmen Hasan Koç, öğretmen olan eşi Özlem Koç ile birlikte öğrencisinin babasının işyerine gitti. Öğretmen işyerine girdiği an saldırıya uğradı.
Yumruk, sopa ve İngiliz anahtarıyla darp edilen Koç kanlar içinde kaldı. Özlem Koç polisi ve sağlık görevlilerini aradı. Olay yerine gelen sağlık görevlileri darp sonucu bayılan öğretmene ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye götürdü. Tedavi altına alınan öğretmenin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınan Önder Reşit B. ve yakınları ifadelerinin ardından serbest bırakıldılar.

EŞİME SALDIRDILAR
Hastanede eşinin yanından ayrılmayan öğretmen Özlem Koç, "Eşim okumayı söken öğrencesine sevincini göstermek için yanağını hafifçe sıkmış. İşyerine gittiğimizde eşime 4-5 kişi saldırdı. Eşim şimdi boyun kemiğinde kırık olduğu için hayati tehlikeyi atlamadı. Öğretmenler Günü'nde böyle olmamalıydı. Yetkililerden öğretmenlere yönelik bu tür şiddet olaylarına karşı tedbir almalarını istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN