En renkli tasarımı sen yap, karnavalın yıldızı ol!

Adana’nın uluslararası tanıtımına katkı sağlayan Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın daha da güçlenip, anlamlanması için emek veren isimlerden Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Naci Sezgek, 7 Nisan 2018’de gerçekleştirilecek dev kutlamanın programına ‘Kortej Tasarım Yarışması’ kazandırdı.

En renkli tasarımı sen yap, karnavalın yıldızı ol!

Geçen yılki karnavalda 'Aşkına kilit vur, anahtarını suya at!' sloganıyla hazırladığı projeyle Atatürk Parkı'na Aşk ve Sadakat Köprüsü'nün yapılmasını sağlayan Naci Sezgek'in 'Kortej Tasarım Yarışması' önerisi, karnaval tertip komitesince kabul görüp, etkinlik programına dahil edildi.

SON KATILIM TARİHİ 30 OCAK 2018

Kortej Tasarım Yarışması için son başvuru tarihinin 30 Ocak 2018 olduğunu belirten Naci Sezgek, Nisanda Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nın ruhunu yansıtacak tasarımlarla görkemli bir kortej geçişi amaçladıklarını belirtti. Bireysel ve takım halinde olmak üzere iki kategoride yapılacak yarışmada toplam 16 bin lira para ödülü verileceğini duyuran Naci Sezgek, "Kortej Tasarım Yarışması'nda tema sınırlaması yapmadık. Portakal çiçeği, dönem kıyafetleri, dünya ve Türk kahramanları, çizgi film kahramanları, hayvan figürleri gibi her türlü tasarım olabilir. Türkiye'nin dört bir yanındaki vatandaşlarımızı hayallerindeki tasarımlarla yarışmaya katılmalarını bekliyoruz. Sadece dini ve siyasi mesajlar içeren kıyafet ve tasarımları kabul etmeyeceğiz. Ayrıca yarışmaya katılacak kıyafet ve tasarımlar halka açık alanda sergileneceği için genel ahlak kurallarına da uygun olmalıdır" dedi.

BİZE ULAŞIN