Uzun Çarşı’ya tarihi dokunuş

Restorasyon ve renovasyonu için proje ihalesi yapılan tarihi Uzun Çarşı’da ilk çalışmaların 2019 yılının ilk aylarında bitirilmesi planlanıyor

Uzun Çarşı’ya tarihi dokunuş
Tarihi Antakya Uzun Çarşı'nın restorasyon ve renovasyonu için proje ihalesinin yapıldığı, ilk çalışmaların 2019 yılının ilk aylarında bitirileceği açıklandı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Antakya ticaretinin 'can damarı' kabul edilen tarihi Uzun Çarşı'nın yenilenmesi için yapılan çalışmanın proje ihalesi yapıldı.

YENİ BİR SİNERJİ
İhalenin ardından kısa süre sonra restorasyon ve renovasyon çalışmalarının başlayacağı, mevsim farklılıkları gözetilerek yapılacak restorasyonda ilk bölümün 2019 yılının ilk aylarında bitirileceği öğrenildi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, tarihi Antakya Uzun Çarşı için geliştirdikleri projenin Hatay turizmi için yeni bir sinerji yaratacağını söyledi.

'ÇOK MEMNUNUZ'
Çarşı esnafı Gökhan Aslan da yapılacak restorasyon çalışmasını mutlulukla karşıladıklarını belirtti. Çarşının eski günlerine dönmesini umut ettiklerini ifade eden Aslan, projenin tamamlanmasını sabırsızlıkla beklediklerini belirtti. Baharat satışı yapan Evren Eraslan da çarşı esnafı olarak projeyi desteklediklerini söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN